Polityka

Przełożenie wyborów prezydenckich? W stanie nadzwyczajnym

Przesunięcie terminu majowych wyborów prezydenckich wymagałoby wprowadzenia w kraju stanu wyjątkowego albo stanu klęski żywiołowej. Według konstytucji tylko wtedy można przełożyć wybory. Mogłyby się odbyć po 90 dniach od zakończenia stanu nadzwyczajnego.

"Możemy tylko ponownie wybrać Donalda Trumpa", czyli manipulacja słowami Joe Bidena

Współpracownik Donalda Trumpa umieścił w sieci nagranie z wystąpienia Joe Bidena, jak mówi on o poparciu w wyborach dla obecnego prezydenta USA. W rzeczywistości wypowiedź senatora była dłuższa, a jego słowa wyrwano z kontekstu. Twitter oznaczył ten wpis jako "manipulację" - po raz pierwszy wykorzystując nowe zapisy swojego regulaminu.

Czy rząd Morawieckiego jest najliczniejszy? Tak, w Unii Europejskiej

Obecny gabinet premiera Mateusza Morawieckiego jest najliczniejszym rządem wśród państw wszystkich członków Unii Europejskiej. Rada Ministrów liczy 24 osoby – to premier i 23 ministrów, w tym 21 kierujących resortami. Nie jest jednak najliczniejszym rządem w historii III RP.

Gliński: "PiS przywrócił ulgę dla twórców". Nie, nie przywrócił

Mąż Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ujawnił, że sprzedała pierścionek po babci i chciała zastawić dom, by on mógł skończyć filmy. Wicepremier Piotr Gliński skomentował na Twitterze, że "dzięki (...) przywróceniu przez PiS ulgi dla twórców" dziś już nikt tak nie musi robić. Jednak rząd PiS nie przywrócił ulgi dla twórców dotyczącej całych przychodów, a jedynie podwoił limit jej uzyskania.