Polska

#LOTdoDomu. Premier: cena jednakowa dla wszystkich. Sprawdzamy

Polacy korzystający z rejsów w ramach operacji #LOTdoDomu wskazują, że wbrew zapewnieniu premiera Morawieckiego ceny biletów na te same loty się różniły, a niektóre ceny za przeloty dalekiego zasięgu były kilkakrotnie wyższe od zapowiedzianej maksymalnej kwoty 2,4 tys. zł. Po ich uwagach PLL LOT zlikwidował podział na klasy w swoich samolotach. Zapowiada zwrot nadpłat za bilety.

Odwołane imprezy masowe - czyli jakie?

Po decyzji premiera o odwołaniu wszystkich imprez masowych nie będzie można pójść na mecz, ale do kina czy teatru - już tak. Wynika to z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Organizatorzy mniejszych wydarzeń powinni się kierować powszechnym bezpieczeństwem, decydując się na ich przeprowadzenie.

Import odpadów do Polski: więcej za rządów PO-PSL czy PiS?

Czy więcej odpadów z zagranicy trafiło do Polski za rządów PO-PSL czy PiS? Statystyki pokazują, że za rządów PO-PSL. Wynikają jednak ze zmiany prawa: od 2013 roku część importowanych odpadów nie jest już rejestrowana. Lecz import rósł.

19 tys. osób "z tamtych rejonów"? O kim mówi Małgorzata Kidawa-Błońska

19 tys. osób "z tamtych rejonów", na których obecność w Polsce zwróciła uwagę Małgorzata Kidawa-Błońska, to obywatele dziewięciu państw wybranych przez jej sztab wyborczy, których obywatele dostali w latach 2016-2019 pozwolenie na pobyt stały lub tymczasowy w Polsce. To jedynie kilka procent wszystkich cudzoziemców, którym w tym okresie wydano pozwolenia.

Bezołowiowa 95 za 5,49 zł? Tak, na autostradzie przy granicy

Wrzucone na Twittera zdjęcie cen paliw na jednej ze stacji, na którym benzyna bezołowiowa 95 jest wyjątkowo droga, oburzyło internautów. "Nie kłam człowieku i nie manipuluj" - zarzucili autorowi wpisu. Choć ceny paliw spadają, te pokazane na fotografii są prawdziwe.

"W ogromnym stopniu potaniał olej" - sprawdzamy słowa prezydenta

Wypowiedź Andrzeja Dudy o tym, że zdrożał chleb i cukier, "ale z kolei w ogromnym stopniu potaniał olej", nie dotyczyła ogólnych zmian cen na rynku - co sugerowali internauci i politycy. Prezydent odniósł się do konkretnych materiałów dziennikarskich i w tym porównaniu nie było manipulacji. Natomiast porównując siłę nabywczą pensji minimalnej, minął się z prawdą.

Soki za 1 zł? Wyjaśniamy ceny w sklepie, gdzie kupował Mateusz Morawiecki

"Kto by nie kupił czegoś za 50 groszy?", "Skąd te ceny?" - komentowali internauci zdjęcia Mateusza Morawieckiego robiącego zakupy w sklepie. Oburzenie i zarzuty o propagandę wzbudziły wyjątkowo niskie ceny produktów na półkach. Fotografie są jednak z 2017 roku, a sklep - tymczasowym stoiskiem dyskontu na Kongresie 590.