Polska

Tragiczne pierwsze półrocze: 30 procent więcej zgonów niż przed rokiem

W pierwszej połowie tego roku zmarło blisko 30 proc. więcej Polaków niż rok wcześniej w tym okresie - ponad 270 tysięcy. Najtragiczniejsze były marzec i kwiecień. Dane za sam czerwiec są optymistyczniejsze: zgonów było najmniej od września 2020 roku, a te z powodu COVID-19 stanowiły tylko 3,6 procent.

Projekt Puszcza.tv zakończony. Ujawniamy, na co poszły miliony publicznych pieniędzy

Miał być portal multimedialny z 20 milionami odsłon, setkami tekstów i zdjęć miesięcznie na stronie - a skończyło się na skromnej witrynie i promowaniu jej w wybranych mediach. 30 czerwca zakończył się projekt Puszcza.tv, na który Fundacja Niezależne Media miała dostać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska 5,5 miliona złotych. Przedstawiamy, na co wydano sporą część tej kwoty.

Konfiskata samochodu za jazdę po pijanemu? Sprawdzamy, czy w krajach UE taka kara istnieje

Resort sprawiedliwości uważa, że za jazdę po pijanemu - gdy kierowca ma ponad promil alkoholu we krwi i doszło do tragicznego zdarzenia - należy mu konfiskować samochód. Sprawdziliśmy, co na to prawnicy. Oraz czy Polska byłaby pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w którym istnieje kara konfiskaty pojazdu kierowanego przez nietrzeźwą osobę.