Polska

Ponad 90-procentowy wzrost liczby zgonów w Polsce w listopadzie

W pierwszym tygodniu listopada w Polsce było o 112 proc. więcej zgonów niż w porównywalnym tygodniu rok temu. W drugiej połowie miesiąca liczba wszystkich zgonów zaczęła spadać - ale tych związanych z COVID-19 z tygodnia na tydzień było więcej.

Szczepionka szybko stanie się nieskuteczna? Kobiety po zaszczepieniu nie będą mogły już zajść w ciążę? Odpowiada "Koronawirus Konkret24"

Nie ma na razie żadnych podstaw naukowych, aby sądzić, że szczepionka na COVID-19 straci skuteczność za rok czy za dwa - zapewnił w programie "Koronawirus Konkret24" doktor Paweł Grzesiowski. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej odniósł się także do mitów o tym, że dzieci nie mogą zarazić się koronawirusem od dorosłych oraz że osoby, które przeszły COVID-19, nabyły trwałą odporność i nie będą musiały się szczepić.

Nie, żołnierze WOT nie będą przymusowo testować i szczepić na COVID-19

Mieszkańcy Koszalina znaleźli w skrzynkach pocztowych ulotki na temat pandemii COVID-19 pełne fałszywych twierdzeń i dezinformacji. Żadna z tez dotycząca epidemii nie jest prawdą - także ta, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą prowadzić przymusowe szczepienia. Zdaniem rzecznika WOT ulotka jest przykładem działania destabilizującego, które ma wpływać na podziały w społeczeństwie.