Polska

Wciąż nie przyszli po drugą dawkę szczepionki na COVID-19. Ilu ich jest?

Czwarta fala pandemii może być niebezpieczna dla osób, które się w ogóle nie zaszczepiły bądź nie przyjęły drugiej wymaganej dawki szczepionki przeciw COVID-19 - przestrzegają eksperci. Prezentujemy dane resortu zdrowia o tym, jak liczna była ta druga grupa Polaków w kolejnych miesiącach.

Rosomaki zatankowały na Orlenie i gdzie pojechały? Wyjaśniamy informacyjne zamieszanie

Zdjęcie rosomaków tankujących na stacji benzynowej przy drodze na Wschód dzień po ogłoszeniu stanu wyjątkowego nad wschodnią granicą Polski wywołało zamieszanie w internecie. Skojarzenie: "rosomak", "stan wojenny", "granica" podziałało - i w sieci zaczął się rozchodzić fałszywy przekaz. Opisujemy, gdzie i dlaczego jechały wozy wojskowe uchwycone przez fotografa na Orlenie.

Ziemkiewicz zarzuca TVN24 brak informacji o decyzjach Litwy i Łotwy dotyczących granic. Nie ma racji

Po ogłoszeniu uchwały rządu o konieczności wprowadzenia stanu wyjątkowego publicysta Rafał Ziemkiewicz zarzucił TVN24, że stacja nie poinformowała, iż podobne decyzje podjęły wcześniej rządy Litwy i Łotwy. Tymczasem temat ten – jak i stosunek Unii Europejskiej do problemu granic wschodnich – przez ostatnie dwa dni był jednym z ważnych tematów zarówno na antenie TVN24, jak i w portalu Tvn24.pl. Informacje o Litwie i Łotwie podawano w mediach TVN24 także wcześniej.

Dworczyk o szczepieniach: "Mamy stagnację". Od kiedy trwa?

Przez ostatnie trzy miesiące średnia dzienna liczba podawanych dawek szczepionki na COVID-19 spadła w Polsce pięciokrotnie. Nie pomogły kampanie promocyjne, loteria szczepionkowa i większa dostępność punktów szczepień. Wśród krajów UE jesteśmy na 19. miejscu pod względem odsetka zaszczepionych mieszkańców.