Świat

Szczepienia na COVID-19 w Polsce: w Europie awansujemy, na świecie nie

Dziesiąte miejsce w Europie zajmuje Polska pod względem odsetka populacji zaszczepionej już dwoma dawkami szczepionki na COVID-19. Na świecie jesteśmy w pierwszej trzydziestce analizowanych państw i terytoriów zależnych. W ciągu ostatniego tygodnia tempo szczepień u nas przyspieszyło - pod względem dziennie wykorzystanych dawek szczepionki średnio na 100 mieszkańców awansowaliśmy z 23. na 13. miejsce w Unii Europejskiej.

Izrael, Niemcy, Wielka Brytania. Tempo szczepień a rozwój pandemii

Czy w Izraelu, gdzie tempo szczepień na COVID-19 jest duże, przybywa zakażeń równie szybko jak w Niemczech, gdzie szczepią dużo wolniej? Pytania o wpływ kampanii szczepień na rozwój pandemii w danym kraju padają coraz częściej. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Przedstawiamy, jak to wygląda w trzech krajach realizujących różne strategie szczepień.

Polska w ogonie Unii Europejskiej pod względem dziennie wykorzystywanych dawek szczepionki

W ostatnim tygodniu spadała w Polsce liczba wykorzystywanych dziennie dawek szczepionki na COVID-19 przypadająca na 100 mieszkańców - pod tym względem jesteśmy blisko końca w zestawieniu krajów Unii Europejskiej. Natomiast ze względu na liczbę wszystkich wykorzystanych do tej pory dawek przypadającą na 100 mieszkańców Polska zajmuje 14. miejsce w UE.