Świat

Trendy w dezinformacji 2021 roku. Jak przekroczono kolejne granice

Manipulacje na temat skutków szczepień na COVID-19, nieweryfikowalne tezy dotyczące przyszłości, akcje stowarzyszeń "niezależnych" naukowców i lekarzy - to niektóre trendy w dezinformacji 2021 roku. Szczególnie jednak niepokoi przekraczanie kolejnych granic etycznych w infodemii. Również Kreml przekraczał kolejne "czerwone linie".

Sylwestrowe obostrzenia w Polsce i innych krajach. Gdzie są większe restrykcje

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że sylwestrowe obostrzenia w Polsce w porównaniu z "rozwiązaniami międzynarodowymi to jest dosyć restrykcyjne rozwiązanie". Jak sprawdziliśmy, w niektórych krajach Europy sylwestrowe obostrzenia są jednak większe. Na przykład we Włoszech czy Niemczech kluby nocne są zamknięte.

Masowe nękanie lekarzy, dziennikarzy i urzędników - jak działa ruch antyszczepionkowy V_V

Oskarżanie o "medyczny nazizm", oczernianie w internecie zwolenników szczepień przeciw COVID-19, ale także fizyczne niszczenie punktów szczepień - to niektóre udokumentowane działania międzynarodowego ruchu antyszczepionkowców o nazwie V_V. Powstał we Włoszech, ale zasięgiem objął już wiele krajów. Metody jego działania prześledziła firma Graphika.