Andrzej Duda

Andrzej Duda

Donald Trump obiecywał "piękną niespodziankę szybciej, niż moglibyśmy się spodziewać", a Andrzej Duda zakładał, że szczepionki z USA "będą dostępne dla Polaków jak najwcześniej". Dziś prezydent pytany o preparat z USA, tłumaczy, że w czerwcu 2020 roku nie wiedział jeszcze, jaką decyzję co do zakupu szczepionek na COVID-19 podejmie polski rząd. Sekwencja zdarzeń pokazuje co innego.

Córka prezydenta Andrzeja Dudy przestała być jego społecznym doradcą. Tę rolę pelniła osiem miesięcy, ale niewiele wiadomo, co w tym czasie mu doradzała. Kancelaria prezydenta tłumaczy, że rezygnacja Kingi Dudy ze stanowiska ma związek z nowym etapem zawodowego życia. Opozycja nie szczędzi złośliwości o dobrym wpisie do CV. Sylwia Piestrzyńska. 

Pierwsze weto w drugiej kadencji i wielkie zaskoczenie w Prawie i Sprawiedliwości. Andrzej Duda zdecydował o zablokowaniu ustawy o działach administracji rządowej. Prezydent ma do ustawy zastrzeżenie i zamiast porządkować zatwierdzony rządowy ład, właśnie zrobił bałagan. Maciej Warsiński.