Andrzej Duda

Andrzej Duda

Kandydaci walczący o głosy wyborców, zbliżając się do końca kampanii wyborczej, zaostrzają język, którym opisują rzeczywistość i swoich politycznych rywali. - Od jakiegoś czasu mamy bardzo wyraźne podziały w społeczeństwie dokonywane za pomocą języka. Są pewne grupy społeczne, które są wykluczane w bardzo różny sposób - zwróciła uwagę w "Czasie Decyzji" w TVN24 językoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego i przewodnicząca Rady Języka Polskiego dr hab. Katarzyna Kłosińska.

Polska polityka jest tak intensywna, że trudno uwierzyć w to, że są jeszcze jacyś niezdecydowani wyborcy. Jeśli jednak chcą podjąć decyzję, kogo poprzeć, to z pomocą przychodzi specjalna przeglądarka. W niej - tysiąc cytatów w kilku kategoriach, dzięki którym dowiemy się nie tylko, co kandydaci obiecują, ale i co na ważne tematy mówili kiedyś. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Polityka zagraniczna Rzeczpospolitej Polskiej nie istnieje. Konstytucyjne prawa i obowiązki głowy państwa przez ostatnie 5 lat stały się zakładnikiem zgubnej dla Polski polityki partyjnej" - oceniają w oświadczeniu byli ambasadorowie Rzeczypospolitej Polskiej. Konferencja Ambasadorów RP opublikowała we wtorek oświadczenie w sprawie polskiej polityki zagranicznej.