Holandia

Holandia

Bus potrącił w poniedziałek we wczesnych godzinach rannych cztery osoby po zakończonym w niedzielę popularnym festiwalu "Pink Pop" w prowincji Limburgia w Holandii. Według policji jedna osoba nie żyje, a trzy zostały ranne. Jak podały media, kierowca miał odjechać, ale został schwytany.

W pełni funkcjonalne, mieszkalne, wydrukowane w technologii 3D betonowe domy powstaną w Eindhoven w Holandii. To pierwsze na świecie tego typu przedsięwzięcie, bo budynki nie są jedynie artystycznym projektem. Budowa pierwszego z pięciu domów rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Wszystkich laureatów Europejskiej Nagrody Kultury Księżniczki Margriet łączy odwaga. Mają odwagę, żeby wyjść poza swoją bańkę i łączą ludzi, robią coś dobrego dla społeczeństwa. Są odważni, ponieważ ciężko pracują poza światłem reflektorów dla zjednoczenia Europejczyków - mówi w rozmowie z tvn24.pl księżna Niderlandów Laurencja. Po raz pierwszy w historii nagrodzono Polaków.

Choć zasadność funkcjonowania niektórych przepisów nie powinna budzić wątpliwości, to z jakichś przyczyn grupa francuskich turystów uznała, że wyjście z samochodu na safari nie będzie szczególnie groźne. Oczywiście było. Członkowie pewnej rodziny złamali zakaz w Parku Safari Beekse Bergen w Holandii i po chwili stanęli oko w oko ze stadem gepardów. Drapieżniki pojawiły się wokół nich w kilka sekund i - być może widząc w nich potencjalne pożywienie lub też intruzów - upewniły się, że szybko stamtąd znikną. Mogło się skończyć o wiele gorzej, nikomu na szczęście nic się nie stało. Zdziwionych Francuzów salwujących się ucieczką sfilmowali inni turyści, z wnętrza swojego samochodu.

Władze Holandii powinny wypełnić swój obowiązek i zaopiekować się dziećmi holenderskich dżihadystów, którzy porzucili je w Syrii i Iraku - zaapelowała rzeczniczka praw dziecka Margrite Kalverboer. Chodzi o co najmniej 140 dzieci, które mają obywatelstwo holenderskie lub mogą je dostać.