Węgry

Węgry

Dzienny rekord temperatury padł w czwartek na Węgrzech. W Sarvarze na zachodzie kraju pomiar pokazał 23,5 stopnia Celsjusza - poinformował Krajowy Urząd Meteorologiczny na swojej stronie internetowej.

Wszyscy wyborcy na Węgrzech otrzymają listy od premiera Viktora Orbana informujące o planach Brukseli - oświadczył we wtorek sekretarz stanu do spraw komunikacji międzynarodowej Zoltan Kovacs. Jest to dalszy ciąg przeprowadzanej przez węgierki rząd "akcji informacyjnej o brukselskich planach pobudzających imigrację".

Ministerstwo obrony Węgier odsprzedaje wszystkie będące w jego posiadaniu rosyjskie myśliwce MiG-29 - poinformował we wtorek portal Radia Swoboda. Na otwarty przetarg wystawiono flotę 19 samolotów. Węgierskie myśliwce tego typu zostały wycofane ze służby w 2010 roku.

Węgry nie wezmą udziału we współpracy Prawa i Sprawiedliwości oraz włoskiej Ligi w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - oświadczył w środę sekretarz stanu w kancelarii premiera Węgier odpowiedzialny za sprawy unijne Szabolcs Takacs.

Zima na Węgrzech znowu daje się we znaki. Najgorzej jest od czwartku na północy kraju, gdzie intensywne opady śniegu paraliżują ruch na drogach. Akweny także pokrył śnieg i lód. Na zdjęciach z lotu ptaka widać łódki "oblężone" przez krę.