Zdrowie

Internauci: "Eriksenowi zaszkodziła szczepionka". Prezes jego klubu: nie był zaszczepiony

Po zasłabnięciu duńskiego piłkarza Christiana Eriksena podczas meczu Mistrzostw Europy, sieć zalała fala komentarzy. Internauci twierdzą, że przyczyną zasłabnięcia była szczepionka na COVID-19, którą zawodnik miał wcześniej dostać. Jak sprawdziliśmy, to nie jest jedyny fejk związanym z tym piłkarzem, jaki teraz krąży w mediach społecznościowych.

W maju najwięcej utylizacji od początku akcji szczepień

Pomimo rządowych zachęt, aby w maju zaszczepić się przeciwko COVID-19 zutylizowano w tym miesiącu 7116 dawek szczepionek. To niemal dwukrotnie więcej niż w kwietniu i najwięcej od rozpoczęcia w Polsce szczepień. Preparaty AstryZeneki nie były tymi, które marnowano najczęściej.

Czy można zrezygnować z drugiej dawki szczepionki? Odpowiada "Koronawirus Konkret24"

Powinniśmy za wszelką cenę przestrzegać schematu dwudawkowego - mówił w programie "Koronawirus Konkret24" w TVN24 doktor Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw walki z COVID-19. Odpowiadał na pytania od widzów dotyczące epidemii COVID-19, w tym te dotyczące drugiej dawki szczepionki i szczepień obowiązkowych przy podróżach do niektórych krajów. Koronawirusowe mity obalała Gabriela Sieczkowska z portalu Konkret24.