Belgia

Belgia

Jelenie w okresie od końca września do końca października bywają bardzo impulsywne i niewiele im trzeba, by zaatakowały dowolny ruszający się cel. Pewien Belg był świadkiem właśnie takiego aktu agresji, gdy dorosły osobnik przedziurawił oponę ciągnika.

Proces Salaha Abdeslama, jedynego żyjącego członka komórki tak zwanego Państwa Islamskiego, która w 2015 roku przeprowadziła zamachy terrorystyczne w Paryżu, rozpocznie się 18 grudnia - podała we wtorek AFP, powołując się na źródła bliskie sprawy.

Jod, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, dlatego nie należy przyjmować go na własną rękę - ostrzega polski resort zdrowia w związku z informacjami o rozdawaniu tabletek z jodem na zachodzie Niemiec. Tamtejsi mieszkańcy obawiają się awarii elektrowni jądrowej w Belgii. - Uważam, że to ma też taki polityczny wydźwięk na stronę belgijską - mówi przewodniczący Europejskiego Instytutu Kultury i Mediów Polonicus mieszkający w niemieckim Akwizgranie. Materiał programu "Polska i Świat".

Belgia kontra jazda na podwójnym gazie. Władze tego kraju wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i restauracjach w pobliżu dwóch autostrad w Bierges. Ma to być test przed rozszerzeniem zakazu. Kierowcy są podzieleni, sprzedawcy niezadowoleni, ale statystyki są niepodważalne - co czwarty pijany kierowca powoduje śmiertelny wypadek. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W czasie koncertów "to muzycy dyktują reguły, a nie rząd" - tak dziennik "De Morgen" skomentował sytuację, do jakiej doszło w czasie festiwalu Tomorrowland. "Właśnie wyrzuciłem premiera Belgii z mojej sceny, bo robił selfie" - napisał na Twitterze szkocki DJ Jackmaster.

Około 50 tysięcy Belgów, Niemców i Holendrów utworzyło w niedzielę ludzki łańcuch ciągnący się przez 90 kilometrów, by domagać się natychmiastowego zamknięcia dwóch belgijskich reaktorów atomowych w elektrowniach w Doel i Tihange - poinformowali organizatorzy protestu.