Muzyka

Muzyka

Gwiazda, ikona, osobowość sceny, kultowa wokalista autorka genialnych tekstów, po prostu Kora. Wielu tekstów nie zaśpiewała, nie powstały do nich melodie. Gdzieś zapisane ujrzały teraz światło dzienne. Patryk Rabiega ustalił, jak mocny ślad odcisnęła w polskiej popkulturze i jak wciąż inspiruje.

Billie Eilish Pirate Baird O'Connell szturmem zdobyła naszą wyobraźnię. Działalność 19-latki w social mediach śledzą wszyscy, jej premiery muzyczne biją rekordy popularności, fani kochają ją na równi z przemysłem muzycznym, a każdy wywiad młodej artystki, każde jej zdjęcie staje się momentalnie newsem nr 1 na całym świecie – od plotkarskich kanałów na YouTubie po szanowane gazety i portale informacyjne.

- Dwadzieścia pięć lat żyłem w Polsce, którą rządzili komuniści. To było ćwierć wieku fruwania, pływania i zatapiania się w absurdzie. Od 2015 roku robię dokładnie to samo, choć nie za sprawą komunistów, ale prawicy, która w wielu miejscach nie rożni się od tych pierwszych w zakresie metod sprawowania władzy - mówi Krzysztof "Grabaż" Grabowski w rozmowie z tvn24.pl.