Szwajcaria

Szwajcaria

Australijski botanik i ekolog David Goodall w czwartek w Szwajcarii poddał się eutanazji, której odmówiono mu w jego kraju. Naukowiec zmarł w wieku 104 lat w Bazylei - poinformowała fundacja Exit International.

W alei Europallee w pobliżu głównego dworca kolejowego w Zurychu mężczyzna zastrzelił w piątek kobietę, z którą wcześniej pokłócił się w kawiarni. Po jej zabiciu oddał do siebie strzał samobójczy - poinformowały szwajcarskie media.

Szwajcarski muzułmański teolog i pisarz polityczny Tariq Ramadan oskarżony o gwałt pozostanie we francuskim więzieniu. Sąd w Paryżu odrzucił jego apelację motywowaną złym stanem zdrowia - podały źródła zbliżone do sprawy.

Armia szwajcarska wstrzymała loty kilku spośród swych 30 myśliwców F/A-18 Hornet produkcji amerykańskiej, gdyż w trakcie kontroli technicznej 22 tych maszyn na trzech z nich wykryto rysy - poinformowało w piątek ministerstwo obrony Szwajcarii.

Około 1,5 tysiąca osób manifestowało w sobotę w Bernie przeciw Forum Ekonomicznemu w Davos oraz przyjazdowi na szczyt prezydenta USA Donalda Trumpa. Protest przebiegał pokojowo, ale towarzyszyły mu wzmocnione środki bezpieczeństwa - podała policja.

W Szwajcarii zaczęła się zima. W wielu regionach padał śnieg, a temperatura w górach spadła nawet do -21 stopni Celsjusza.

17-latek zranił w niedzielę wieczorem kilka osób siekierą w kantonie Sankt Gallen na wschodzie Szwajcarii - podała agencja SDA. Dokładna liczba rannych nie jest znana. Według policji nic nie wskazuje, że był to atak terrorystyczny. Napastnik został zatrzymany.