Twitter

Twitter

Córka Nicka Gazzarda została zamordowana przez swojego byłego partnera. Ale w mediach społecznościowych wciąż można zobaczyć ich wspólne, uśmiechnięte zdjęcia. Ojciec dziewczyny nie może się z tym pogodzić, bezskutecznie próbuje je usunąć z profilu zmarłej córki. Facebook zasłania się swoją polityką.

"Czy teraz mnie słychać?" - zapytał internautów Edward Snowden, inaugurując swą obecność na Twitterze. Przez pierwsze trzy godziny jego profil zaczęło obserwować ponad 400 tys. osób. Do środowego ranka ta liczba urosła do prawie 900 tys. On sam obserwuje tylko jedno konto. I to bardzo szczególne.

Nie wyglądał na zestresowanego. Nikomu nie zrobił krzywdy. A teraz został gwiazdorem internetu. W miejskim tramwaju w Dublinie pojawił się koń.

Demontaż pomnika sowieckiego generała w Pieniężnie wywołał ostrą reakcję Rosji. Nie tylko oficjalną - w postaci wezwania na dywanik ambasador Polski w Moskwie. Na Twitterze głos w sprawie pomnika gen. Iwana Czerniachowskiego zabrała ambasada Rosji w Warszawie. I wdała się w dyskusję z polskimi internautami. Dyskusję pełną historycznych zdjęć i zarzutów.

Przyjmowanie przez Polskę uchodźców to sprawa poważna, ale internet lubi żartować nawet z najpoważniejszych kwestii. Od wczoraj hitem w sieci jest hasztag #OniJeszczeNieWiedzą. Internauci "ostrzegają" ewentualnych przybyszów przed tym, co może ich spotkać w naszym kraju. Ich uwagi składają się na w większości ironiczny obraz życia w Polsce.