Twitter

Twitter

Zatrudniliśmy 50 hejterów do krytyki PiS - miała w Jachrance powiedzieć premier Ewa Kopacz. Napisała o tym "Rzeczpospolita", powołując się na anonimowego działacza PO. Informacje te zdementowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Zapewniła, że był to żart i chodziło o szkolenie z internetu dla parlamentarzystów. Mimo to za sprawę wzięli się internauci.

Ten lot dla Tahery Ahmad okazał się wyjątkowo nieprzyjemny. Poprosiła stewardesę o napój w zamkniętej puszce - tłumacząc to względami higieny. Odmówiono jej, powołując się na względy bezpieczeństwa. Jednocześnie jednak inny pasażer dostał piwo w zamkniętym pojemniku. Tahera jest muzułmanką. Historia odbiła się w internecie szerokim echem.

W związku z wyborami prezydenckimi od piątku obowiązywała w Polsce cisza wyborcza. Jednak użytkownicy Twittera kolejny raz znaleźli sposób na jej obejście. Ze względu na zakaz bezpośredniego mówienia o prawdopodobnych wynikach, internauci pisali o proponowanym obiadowym menu, cenach na targu lub liście przebojów.

Internetowa akcja pod hasłem "Narysuj Mahometa" miała być odpowiedzią na wystawę jego karykatur w amerykańskim Teksasie. Po niedzielnym ataku dżihadystów na budynek, gdzie zorganizowano wystawę, przekaz internautów nabrał jeszcze silniejszego znaczenia.

4 maja w nowojorskim Metropolitan Museum of Art odbyła się Met Gala 2015. Gwiazdy podczas najważniejszego balu Ameryki chciały zachwycić swoimi strojami. Z pewnością udało im się zwrócić na siebie uwagę internautów.

W niedzielę 3 maja John Kerry zakończył oficjalną wizytę na Sri Lance i udał się do Kenii. Po przyjeździe do Nairobi odwiedził tamtejszy park narodowy. Sekretarz stanu podczas wizyty zrobił sobie selfie z osieroconym słoniątkiem.

Poważne spadki akcji Twittera na nowojorskiej giełdzie. Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się prawie 20 proc. spadkiem wartości akcji portalu społecznościowego. Powodem był wyciek wyników kwartalnych firmy.