Twitter

Twitter

Media społecznościowe zapełniły się zdjęciami użytkowników z ich ubraniami i pytaniem do producentów: "kto je uszył?". To efekt internetowej akcji pod hasłem "Dzień Rewolucji w Modzie". Jej pomysłodawcy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach i jakim kosztem powstają ubrania noszone na Zachodzie.

Wielka Brytania w ostatnich dniach zwariowała na punkcie Dona, psa, który jeździł traktorem. W środę zwierzak wybiegł z farmy i wskoczył do pojazdu swojego właściciela, w którym niechcący nacisnął pedał gazu. Pojazd ruszył i, przebijając polne barierki, wjechał na autostradę. Historia, którą podzieliła się szkocka drogówka, stała hitem sieci.

Pewna amerykańska nauczycielka nie spodziewała się, jak wzruszające wyznania może usłyszeć od swoich uczniów. Kobieta chciała ich lepiej poznać, poprosiła więc o krótkie, anonimowe notatki o tym, czym chcieliby się z nią podzielić. Poruszona szczerością dzieci, zdecydowała się umieścić ich wyznania w sieci. Jednak nie wszystkim się to spodobało.

W sieci pojawił się nowy trailer kolejnej, siódmej części "Gwiezdnych wojen". Tym razem twórcy nie tylko uchylili rąbka tajemnicy dotyczącej tego, jak będą wyglądać nowe postaci gwiezdnej sagi. Pokazali też, jak w nowej odsłonie prezentują się legendarni bohaterowie serii: Han Solo i Chewbacca. Internauci są wniebowzięci.

Gwyneth Paltrow pokazała w mediach społecznościowych jedzenie, które kupiła za kwotę 29 dolarów. Zrobiła to w ramach akcji szerzącej świadomość na rzecz osób korzystających z tzw. bonów żywnościowych. I od razu pojawiły się głosy krytyki. "Żadna normalna rodzina nie robi zakupów w sklepie wegańskim w środku Hollywood" - zwracają aktorce uwagę internauci.

"Dlaczego na naszych banknotach nie ma kobiet?". Z tym pytaniem pewna 9-latka zwróciła się do samego Baracka Obamy. Dziewczynka napisała do niego list, na który otrzymała oficjalną odpowiedź. Tymczasem za oceanem trwa już internetowe głosowanie, czyj wizerunek powinien trafić na banknot 20-dolarowy.

Stephanie Scott w sobotę miała poślubić swojego wieloletniego narzeczonego. Jednak tydzień temu kobieta zaginęła, a kilka dni później jej ciało odnaleziono w parku. Tragiczna historia nauczycielki poruszyła Australijki, które w sieci udostępniają zdjęcia sukni ślubnych, by m.in. w ten sposób oddać symboliczny hołd zmarłej kobiecie.

Internauci są wstrząśnięci kolejnym przypadkiem śmierci czarnoskórego Amerykanina z rąk białego policjanta. O swoim oburzeniu po tragicznym zajściu piszą w sieci pod hasłem "życie czarnoskórych ma znaczenie". We wpisach m.in. wspominają zastrzelonego Waltera Scotta i wytykają policji brutalność wobec czarnoskórych obywateli.

Konto @tvn24 na Twitterze było jednym z dwóch największych, a przy tym najbardziej angażującym i najczęściej wspominanym profilem w marcu - wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Sotrender. Najpopularniejsze w swoich kategoriach były także konta programów "Fakty TVN" i "Kropka nad i". W ścisłej czołówce znalazła się też TVN Warszawa.

Nóż i widelec nieoczekiwanie stały się głównymi bohaterami kampanii wyborczej na Wyspach. Wszystko dlatego, że brytyjski premier David Cameron w trakcie jednego ze spotkań posłużył się nimi, by zjeść hot doga. Nietypowy zwyczaj polityka wychwycili internauci i dziennikarze.

W Turcji przywrócono we wtorek rano dostęp do mediów społecznościowych, po tym jak zablokowano je w poniedziałek za zamieszczenie zdjęć uprowadzonego w Stambule prokuratora, któremu porywacz przystawia do głowy pistolet i który zginął w nieudanej próbie uwolnienia.

- To na twarzach dzieci najbardziej widać cierpienie związane z wojną - stwierdził fotograf, który w jednym z syryjskich obozów dla uchodźców zrobił zdjęcie 4-latki. Hudea na widok aparatu uniosła ręce do góry, w geście poddania się. Myślała, że to broń. Fotografia trafiła do mediów społecznościowych, a historia dziewczynki poruszyła internautów.