Motoryzacja

Motoryzacja

W miniony weekend przeprowadzono prace aktualizacyjne w usłudze Historia pojazdu. Dzięki temu zainteresowani w raporcie otrzymają dodatkowe informacje: o zatrzymanych dowodach rejestracyjnych oraz o stanie licznika spisanego przez policję podczas kontroli drogowej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na budowę fragmentu nowej drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim. Chodzi o fragment od węzła Kosztowy II do węzła Oświęcim, wraz z obwodnicą Bierunia. Najniższą ofertę złożyła firma China State Construction Engineering Corporation Limited.

Styczeń 2020 roku przyniósł duży spadek liczby rejestracji aut. W stosunku do stycznia 2019 aż o 14,5 procent - poinformował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Z analizy przeprowadzonej na podstawie wstępnych danych Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że w pierwszym miesiącu nowego roku zarejestrowano łącznie 40 888 nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony.

W czwartek na drogach w całym kraju jest prowadzona policyjna akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Kontrole będą prowadzone między innymi z użyciem dronów.

W ciągu ostatnich 20 lat import używanych samochodów osobowych i dostawczych o masie do 3,5 tony przekroczył 15 milionów sztuk. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Eksperci sprawdzili, jak w tym czasie zmieniał się średni wiek sprowadzanych pojazdów.

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota ogłosił, że w 2019 roku sprzedał 10,74 miliona samochodów na całym świecie. Tym samym firma uplasowała się na drugim miejscu w zestawieniu światowych dostawców aut. Po raz czwarty z rzędu liderem jest Volkswagen.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że oferta Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę fragmentu autostrady A2 w województwie mazowieckim. Chodzi o odcinek od węzła Kałuszyn do węzła Groszki, między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami.