3D

3D

Efektowny filmik pokazujący "epicką ucieczkę" przed policyjnym radiowozem w Wielkiej Brytanii intensywnie krąży po sieci. Niektórzy internauci sugerują, że to nagranie wyczynów kaskaderskich, ale w rzeczywistości scena została wygenerowana przez specjalistów od grafiki 3D. Nie jest to ich pierwsze dzieło, które dotarło do szerokiej publiczności.

Mamy coś dla miłośników Marsa i kina 3D. Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała zdjęcie w trójwymiarze największego krateru uderzeniowego Czerwonej Planety. Będziecie zachwyceni.

NASA stawia na drukowane jedzenie. Inżynier Anjan Contractor otrzymał od Agencji 125 tys. dolarów stypendium na zbudowanie prototypu drukarki 3D, która by na to pozwalała. Konstruktorowi udało się już wydrukować czekoladę, teraz zabiera się za pizzę.

Amerykańska armia postanowiła dokładniej przyjrzeć się malutkim płatkom śniegu. Dzięki opracowanej na uniwersytecie w Utah superdokładnej kamerze, wojskowi mogą lepiej oceniać zagrożenie lawinowe, a synoptycy prognozować pogodę.

Usiąść na aksamitnym szezlongu i zostać obsypanym milionem dolarów - bezcenne. Takie wrażenie wywiera najnowsza praca pioniera ulicznej sztuki 3D, Kurta Wennera. Powstała na międzynarodowym lotnisku w Singapurze.

Kontakt Meteo pęcznieje od przesyłanych przez Was zdjęć pogody. Jest wśród nich wiele tradycyjnych, pięknych fotografii deszczu czy tęczy. Są jednak także okazy eksperymentalne. Jak zdjęcia trójwymiarowe przesłane przez tiger2.