Formuła 1

Formuła 1

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy wyścig Roberta Kubicy po powrocie do Formuły 1. Polski kierowca na bieżąco relacjonuje przygotowania do rozpoczynającego się w weekend sezonu na swoim koncie na Instagramie. Jak ustalił Konkret24, z istniejącym profilem na Twitterze Kubica nie ma nic wspólnego.

Kierowca Formuły 1 Daniel Ricciardo wstawił się za australijskimi turystami, którzy świętując jego zwycięstwo w Grand Prix Malezji rozebrali się do bielizny. Mężczyźni zostali aresztowani, mieli odpowiadać za nieprzyzwoitość i obrazę. W czwartek sąd umorzył sprawę, decydując się jedynie na "surowe ostrzeżenie".

Niesamowite prędkości, efektowne triki oraz pokaz bączków i palenie gumy najlepszym bolidem elity wyścigów – już 15 wrześnie w Warszawie polska publiczność będzie mogła poczuć się jak na najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie! Podczas trzeciej edycji VERVA Street Racing zaprezentuje się zespół mistrzów świata Formuły 1. Zwycięski bolid Red Bull Racing zawita do stolicy i będzie jedną z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów największej w Polsce i tej części Europy imprezy motoryzacyjnej. Podczas eventu nie zabraknie również gwiazd muzyki i show biznesu, które zawsze towarzyszą tak renomowanym wydarzeniom.

Na dzień przed zawodami Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie zastrzelono jednego z uczestników antyrządowych protestów - poinformowała w sobotę główna opozycyjna partia szyicka. Zwłoki mężczyzny znaleziono w miejscu nocnych starć policji z demonstrantami w pobliżu stolicy kraju, Manamy.

Jarosław Kaczyński wysłał list do Roberta Kubicy, który po wypadku leży w szpitalu we włoskim Pietra Ligure. "Mam nadzieję, że szybko wróci Pan do zdrowia i na tor" - napisał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Bernie Ecclestone, szef Formuły 1, tuż po słynnym pobiciu pod koniec listopada nie wyglądał na szczęśliwego. Postanowił jednak przekuć te bolesne doświadczenie w sukces marketingowy. On i producent zegarka, który skradziono mu podczas napadu.

Nazwa polskiej firmy na którymś z bolidów Formuły 1? Dlaczego nie. Wielkie chęci na zobaczenie swojego logo w świecie F1 mają dziś przynajmniej dwie rodzime firmy. - Ruszyła pierwsza marketingowa szarża Polaków w tym najdroższym sporcie świata - donosi "Puls Biznesu".

- Tego się nie da opisać. Straciłem dzisiaj głos - pisze na skrzynkę Kontakt TVN24 zachwycony internauta z Kanady po wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Kanady. Pierwsze wielkie zwycięstwo w F1 odniósł w nim Robert Kubica. Stał się tez liderem klasyfikacji generalnej kierowców F1.

Fiński kierowca Formuły 1 Kimi Raikkonen wygrał w Monako jeszcze nie wyścig wprawdzie, ale aukcję, której przedmiotem był piękny samochód należący do pięknej aktorki.

Bruce Willis zagra w filmie o karierze wielkiego rajdowca Michaela Schumachera. Zakończono także poszukiwania odtwórcy głównej roli: siedmiokrotnego zdobywcę tytułu mistrzowskiego w F1 zagra sam Schumacher.

Po rewelacyjnej jeździe w kwalifikacjach, w niedzielnym wyścigu Robert Kubica wystartuje z drugiej pozycji. Choć polscy kibice już pewni są sukcesu, Przemysław Kępiński szef serwisu internetowego Formula1.pl ostrzega w "Magazynie 24 godziny" - "brudna" strona toru może pokrzyżować szyki naszego kierowcy.

W Austrii w okolicach Salzburga odbyły się drugie coroczne wyścigi skuterów śnieżnych. Chociaż wyścig uświetnili swoją obecnością kierowcy Formuły 1 Mark Webber i Alex Wurz to puchar trafił w ręce włoskiego teamu Louisa Trenkera.