elektrownie wiatrowe

elektrownie wiatrowe

Jest tak, jak na skrawku papieru napisał poseł Marek Suski: odległość wiatraków od zabudowań mieszkalnych to 700 metrów. Sejm odrzucił senackie poprawki do ustawy wiatrakowej. Na konieczność poprawienia dotychczasowej wskazywała Komisja Europejska, bo kwestia wiatraków to jeden z kamieni milowych w drodze po pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. Maciej Zalewski.

Z nowelizacji ustawy wiatrakowej wynika, że minimalna odległość wiatraka od zabudowań ma wynosić 700 metrów. Teraz czas na Senat. To jeden z warunków kamieni milowych potrzebnych do wypłaty pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy, którego los teraz zależy od kolejnych głosowań. Dawid Rydzek.

Wiatraki zmieniają trasy przelotu ptaków - mówi w TVN24 minister Michał Wójcik z Solidarnej Polski. To próbka argumentów na "nie", jakie padają na temat ustawy, której chce rząd, ale nie chce Zbigniew Ziobro. Ustawa wiatrakowa to jednocześnie jeden z tak zwanych kamieni milowych. Dawid Rydzek.

Fale mogą łamać wiatraki jak zapałki - przestrzegają norwescy naukowcy i tłumaczą, że rytmicznie uderzająca o maszt woda wprawia turbinę wiatrową w rezonans. Nieznajomość zasad fizyki może kosztować koncerny energetyczne grube miliony.

Prawie 3 gigawaty zainstalowanej mocy mają istniejące w Polsce odnawialne źródła energii elektrycznej - poinformowała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki. W Polsce jest ponad 1,5 tys. takich instalacji. Nasz kraj wciąż ok. 90 proc. energii otrzymuje z węgla.