FAŁSZ

Fałszywe konto Małgorzaty Trzaskowskiej na Twitterze


Na Twitterze funkcjonuje konto nazwane Małgorzata Trzaskowska. Obserwują je politycy i samorządowcy opozycji, w tym wiceprezydent stolicy. Nie należy jednak do żony prezydenta Warszawy.

W czerwcu na Twitterze pojawiło się konto, którego nazwa użytkownika brzmi Małgorzata Trzaskowska. Na zdjęciu profilowym jest żona prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jest tam także panorama Warszawy. W opisie można przeczytać "Dama Warszawy", "Pierwsza Dama".

Konto było aktywne do tej pory trzykrotnie - trzy razy podało dalej twitterowe wpisy Rafała Trzaskowskiego.

Ma ponad 300 obserwujących, w tym także polityków i samorządowców. Obserwują je między innymi: Joanna Staniszkis, stołeczna radna Koalicji Obywatelskiej, Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka KO, Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy, Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Lewicy czy Sebastian Wierzbicki, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

"To fejkowe konto"

Zadzwoniliśmy do Jana Grabca, rzecznika prasowego Platformy Obywatelskiej. "To fejkowe konto. Już je zgłaszaliśmy" - mówi w rozmowie z Konkret24.

fałsz

Fejkowe konto Małgorzaty TrzaskowskiejTwitter

Potwierdza jednocześnie, że właśnie utworzona strona na Facebooku to strona żony prezydenta Warszawy. "Dzień dobry, cześć. Małgorzata Trzaskowska. Po raz pierwszy w mediach społecznościowych – to mój debiut" - napisała tam w poniedziałek, 22 czerwca.

Grabiec potwierdza także autentyczność konta na Instagramie.

Autor: Jan Kunert / Źródło: Konkret24; zdjęcie: Łukasz Kalinowski/East News

Pozostałe wiadomości