FAŁSZ

Nie, Patryk Jaki nie powiedział, że prezydent odwiedził wszystkie powiaty w kraju i za granicą

Słowa Patryka Jakiego miały zupełnie inny sens

Poseł Sławomir Nitras na Twitterze zacytował słowa europosła Patryka Jakiego. Uciął jednak fragment wypowiedzi, co zmieniło jej sens.

Po niedzielnej "Kawie na ławę" poseł Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras skomentował wypowiedź europosła Prawa i Sprawiedliwości Patryka Jakiego i zacytował jej fragment:

"Patryk Jaki o prezydencie Dudzie. 'Jest aktywny. Objechał wszystkie powiaty. I w Polsce i za granicą.'"

Wpis posła polubiło niemal trzy tysiące osób.

"To cały on" - skomentowała pod wpisem Nitrasa europosłanka PO Róża Thun. Inne wypowiedzi internautów, które tam się pojawiły, również nie były dla Jakiego przychylne. "On nadal mentalnie siedzi w dresie pod budką z piwem", "Wniosek taki z wypowiedzi Jakiego, że Duda to turysta!", "Żartujesz? Niemożliwe, że taki farmazon mu wyszedł", "Proszę mu nie wierzyć. Jaki zawsze kłamie, nawet wtedy jak się pomyli" - internauci nie szczędzili uszczypliwości.

Pięć minut po wpisie posła PO-KO pojawił się na Twitterze komentarz innego internauty: "Czy Patryk Jaki w "Kawie na ławę" właśnie ogłosił, że Andrzej Duda odwiedził wszystkie powiaty w kraju i za granicą"? - zapytał. Do swojego wpisu autor dołączył nagrany przez siebie telefonem fragment programu na dowód, że takie słowa padły. Pokazał w nim fragment wypowiedzi przytoczony przez posła Nitrasa.

Wpis polubiło niemal 400 osób.

Co naprawdę powiedział europoseł PiS?

Duża część internautów, jak i sam Jaki, zwracali na Twitterze uwagę Nitrasowi, że uciął fragment wypowiedzi europosła PiS, sugerując że mówił on o tym, że prezydent Andrzej Duda zwiedził powiaty również za granicą.

W rzeczywistości wypowiedź europosła była dłuższa i miała zupełnie inny sens. Padła w chwili dyskusji w "Kawie na ławę" o sobotniej debacie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Jacka Jaśkowiaka przed prawyborami, które wyłonią kandydata PO na prezydenta Polski.

W programie Patryk Jaki porównywał uczestniczących w debacie polityków PO do prezydenta Andrzeja Dudy.

- Jest chyba jednym z najaktywniejszych, jeśli nie najaktywniejszym prezydentem. Do tej pory chyba udało mu się odwiedzić wszystkie powiaty. I w Polsce, i za granicą godnie nas reprezentuje. I kiedy próbuję postawić tutaj kontrast z Bronisławem Komorowskim, uważam, że wybór może być - jeśli te debaty dalej będą tak wyglądały - w Polsce wyjątkowo prosty - dodał.

[prezydent Duda] Jest aktywny. Objechał wszystkie powiaty. I w Polsce, i za granicą. Patryk Jaki (wg posła Sławomira Nitrasa)

prawda

[prezydent Duda] Do tej pory chyba udało mu się odwiedzić wszystkie powiaty. I w Polsce, i za granicą godnie nas reprezentuje. Patryk Jaki w "Kawie na Ławę"

Całość wypowiedzi Patryka Jakiego z niedzielnej "Kawy na ławę"
Całość wypowiedzi Patryka Jakiego z niedzielnej "Kawy na ławę"tvn24

Komentarz Jakiego

Europoseł po programie napisał na Twitterze do Nitrasa i zacytował całą swoją wypowiedź. Dodał także pytanie: "Przeprosi Pan i usunie czy wysyłać do sądu?"

Do momentu publikacji artykułu Sławomir Nitras swojego wpisu nie usunął.

Autor: Jan Kunert / Źródło: Konkret24; zdjęcie: tvn24

Pozostałe wiadomości