Marcin Horała

Marcin Horała

Ponad 120 tysięcy złotych darowizn na kampanię wyborczą w 2019 roku wpłynęło na rachunek PiS ze wskazaniem na Marcina Horałę. Wpłaciło 21 osób. Większość z nich jest albo była zatrudniona w koncernie Energa i spółkach córkach - wynika z dokumentów, do których dotarli reporterzy tvn24.pl i magazynu "Czarno na białym". Wiceminister pytany przez nas, czy rozmawiał z darczyńcami o wpłatach, odpowiedział, że wszystkie datki były "dobrowolne".

Dziesiątki niebezpiecznych incydentów lotniczych, także podczas startów maszyn z prezydentem i premierem na pokładzie. Dyscyplinarki dla tych, którzy ostrzegali o niebezpieczeństwie. Alarmujące pisma do ministra oraz szefa rządu, które miesiącami pozostawały bez reakcji. To kulisy narastającego od dwóch lat konfliktu w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, który doprowadził do największego kryzysu w jej historii.

Od ponad roku alarmujemy w tvn24.pl i w "Czarno na białym" TVN24, że bezpieczeństwo na polskim niebie może być zagrożone. Nasze ustalenia potwierdziła właśnie Najwyższa Izba Kontroli. Zmniejszenie obsady na stanowiskach kontrolerskich, a co za tym idzie zmniejszenie pensji kontrolerów lotu doprowadziło do największego kryzysu w historii Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Kryzysu, który trwa akurat, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna.

Opóźnienia startów i lądowań, samoloty zmuszone zabierać dodatkowe paliwo, kontrolerzy koczujący w fotelach i w prywatnym samochodzie - tvn24.pl ujawnia kulisy konfliktu szefostwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z częścią załogi. Pracownicy agencji pytają w liście do premiera, "czy musi dojść do katastrofy"? Mateusz Morawiecki milczy.