Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz

Czuję się nieco zażenowany, że tyle czasu i niepotrzebnej energii ważnych osób przeznacza się na sprawę, która jest oczywiście ważna w kontekście polemiki społecznej, ale nie tak, żeby trafiała na wokandę sądową - powiedział przed stołecznym sądem dr Marek Michalewicz. Naukowiec zarzucał nieprawidłowości podkomisji smoleńskiej. Po krytyce prokuratura oskarżyła go o przestępstwo. We wtorek sąd podjął decyzję w tej sprawie.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nadal prowadzi z urzędu postępowanie w sprawie ukarania TVN za emisję reportażu Piotra Świerczka "Siła kłamstwa". Stacja wnosiła o umorzenie postępowania jako bezprzedmiotowego i zapowiadała przesłanie dodatkowych wyjaśnień. Dziś publikujemy szczegółową odpowiedź na zarzuty Antoniego Macierewicza, w tym dokument NIAR, którego do dziś nie opublikowała podkomisja.

Міжнародна група експертів, призначена Національною прокуратурою, не знайшла слідів вибуху в тілах жертв Смоленської катастрофи, - з'ясували журналісти TVN24. Деякі родини жертв хочуть, щоб був опублікований остаточний висновок експертів, який вони дали 20 вересня.