FAŁSZ

Popularne konto Roberta Kubicy na Twitterze jest fałszywe

newspix.plRobert Kubica wraca do wyścigów F1

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy wyścig Roberta Kubicy po powrocie do Formuły 1. Polski kierowca na bieżąco relacjonuje przygotowania do rozpoczynającego się w weekend sezonu na swoim koncie na Instagramie. Jak ustalił Konkret24, z istniejącym profilem na Twitterze Kubica nie ma nic wspólnego.

Już w najbliższy weekend Robert Kubica pojedzie po raz pierwszy w wyścigu F1 po ośmioletniej przerwie.

Jego karierę przerwał dramatyczny wypadek w 2011 roku. Kubica będący wtedy kierowcą teamu Renault, brał udział w rajdzie samochodowym w Ligurii. On i jego pilot Jakub Gerber rozbili się na pierwszym odcinku. Prowadzony przez Kubicę samochód na jednym z zakrętów uderzył w barierę, która wbiła się w auto i poważnie zraniła polskiego kierowcę. Pierwsze doniesienia mówiły nawet o możliwej amputacji prawej ręki. Na szczęście udało się ją lekarzom uratować i polski kierowca wraca do ścigania się w F1.

17 marca jeżdżący w teamie Williamsa Kubica zmierzy się ze swoimi konkurentami na torze w Melbourne, podczas Grand Prix Australii.

Na bieżąco na Instagramie

Polski kierowca prowadzi konto na Instagramie - "robertkubica_real". Jest autentyczne, ponieważ zostało zweryfikowane. Można to poznać po niebieskim znaczku przy nazwie profilu.

Kubica na bieżąco publikuje tam zdjęcia. Ostatnie są z przygotowań do sezonu. Widać na nich, jak polski kierowca trenuje, czy udziela wywiadów. Wiele zdjęć pokazuje polskiego kierowcę zza kulis, w nieformalnych sytuacjach.

Kubica konto prowadzi profil na Instagramie od roku. Obserwuje go 142 tysiące osób. Jego pierwszym postem był krótki filmik, w którym zaprasza do obserwowania swojego oficjalnego konta.

Polski kierowca F1 ma też oficjalną, zweryfikowaną stronę na Facebooku. Każdy z wpisów Kubica podpisywał tam swoim imieniem.

Stronę polubiło do tej pory ponad 181 tysięcy użytkowników. Jednak od dłuższego czasu nie pojawiają tam się nowe posty. Ostatni jest z końca marca 2018 roku.

Fałszywe konto na Twitterze

Profil "R_Kubica" na Twiterze istnieje od kwietnia 2013 roku. Obserwuje go prawie 25 tysięcy osób, w tym znani politycy i dziennikarze. W opisie profilu można przeczytać: "Konto Twitterowe Roberta Kobicy. 2019 WilliamsRacing Formuła 1. Polska".

Konto publikowało do września 2018 roku odnośniki do polskich mediów podających informacje o polskim kierowcy. Teraz posty są pisane po polsku i po angielsku. Rzekomo przez Kubicę. "Tydzień na powrót do rywalizacji w GP!", "Pracujemy nad poprawą naszych błędów. Chcemy wrócić do ścigania się w Australii", "To jest dobry dzień" - to ostanie wpisy z tego konta. Każdy z postów lubi około tysiąc osób.

37 wpisów jest ze zdjęciem lub krótkim filmem, lecz są to materiały, które już wcześniej zostały opublikowane w innych miejscach w sieci. Są ogólnie dostępne. Nie znaleźliśmy żadnych dowodzących, że rzeczywiście Robert Kubica prowadzi to konto.

- Roberta nie ma na Twitterze - potwierdza nam Sophie Ogg, odpowiedzialna za komunikację w teamie Wiliamsa.

Autor: Jan Kunert / Źródło: Konkret24, Eurosport; zdjęcie: newspix.pl

Źródło zdjęcia głównego: newspix.pl

Pozostałe wiadomości