FAŁSZ

Andrzej Piaseczny dostał "co innego" niż szczepionkę na COVID-19? Piosenkarz: nie dostałem nic specjalnego


Andrzej Piaseczny nie dostał zwykłej szczepionki przeciw COVID-19, tylko inny preparat - taki fałszywy przekaz krąży w mediach społecznościowych, a dowodem ma być nagranie ze szczepienia piosenkarza. On sam jest zaskoczony insynuacjami, bo "kręcił ten filmik właśnie po to, żeby wszystko było jasne". Wyjaśniamy, skąd to nieporozumienie.

Pokazujemy, co jest prawdą, a co fałszem
Weryfikujemy fake newsy, sprawdzamy dane, analizujemy informacje z sieci

Ponad 15 tys. wyświetleń ma wideo wrzucone 8 sierpnia przez jednego z twitterowiczów, które pochodzi z komunikatora TikTok. "Koniecznie posłuchaj! Masz nadal wątpliwości?" - brzmi napis nałożony na film. Rozsyłają go zarówno użytkownicy Twittera, jak i Facebooka. Na około 30-sekundowym nagraniu oglądamy szczepienie na COVID-19 piosenkarza Andrzeja Piasecznego. Internauci zwracają uwagę na toczącą się podczas tej sceny rozmowę.

"Trzecia z prawej" - mówi Piaseczny. "Jest sześć, no to właściwie po środku" - dodaje z uśmiechem, a w tle słychać śmiech innej osoby, prawdopodobnie pielęgniarki. Po chwili widać kogoś stawiającego tackę ze strzykawkami na dolnej półce szafki obok. Słychać kobiecy głos: "Dobra, ja zostawię ci tego Pfizera na dole". "A to na górze, to co?" - dopytuje Piaseczny. "A to jest co innego, to jest specjalnie dla pana" - odpowiada inny kobiecy głos. To ostatnie zdanie podchwycili sceptycy szczepień jako dowód, że piosenkarz nie dostał preparatu na COVID-19.

W rozmowie z Konkret24 Andrzej Piaseczny opisuje, jak wyglądało szczepienie i zaprzecza insynuacjom antyszczepionkowców.

"Tak się 'szczepią' właśnie gwiazdy" - napisał jeden z użytkowników Twittera
Tweet sugerujący, że piosenkarz nie dostał prawdziwej szczepionki"Tak się 'szczepią' właśnie gwiazdy" - napisał jeden z użytkowników TwitteraTwitter

"Dawno o tym mówiłem że oni się 'szczepili' jakąś glukozą"

We wspomnianym na początku tweecie z filmem był komentarz treści: "Tak się 'szczepią" właśnie gwiazdy. 'A to na to górze to co? to jest co innego. To jest dla Pana'. Ktoś naprawdę wierzy w to, że jakiś Niedzielski czy Morawiecki pozwolili sobie wstrzyknąć preparat po którym mogli by nawet umrzeć? Aż tak głupi nie są, ale głupich namawiają" (pisownia wszystkich wpisów oryginalna). Post polubiło blisko 800 internautów, ponad 450 podało dalej

Przekaz tweeta był antyszczepionkowy. Autor sugerował, że Andrzej Piaseczny nie dostał preparatu przeciw COVID-19, bo po szczepionkach można "nawet umrzeć". Internauci żywo to komentowali: "Kiedy ten durny naród się obudzi?"; "Co się dziwicie?? Żadna nowość"; "Dawno o tym mówiłem że oni się 'szczepili' ale jakąś glukozą albo solą fizliologiczną".

Piaseczny: "Sam kręciłem ten filmik właśnie po to, żeby wszystko było jasne"

Rozsyłane przez internautów wideo skopiowano z posta zamieszczonego 28 czerwca na profilu Andrzeja Piasecznego na Instagramie. Piosenkarz nakręcił film w punkcie szczepień w Grodzisku Mazowieckim, gdzie przyjął drugą dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

Andrzej Piaseczny sam zamieścił nagranie swojego szczepienia na Instagramie
Andrzej Piaseczny sam zamieścił nagranie swojego szczepienia na InstagramieAndrzej Piaseczny sam zamieścił nagranie swojego szczepienia na InstagramieInstagram

Cały film trwa ponad siedem minut. Widać na nim Piasecznego wchodzącego do pomieszczenia, w którym zostanie zaszczepiony. "Musimy rozmieszać Pfizera dla was, otworzyć nową fiolkę" - słychać głos prawdopodobnie pielęgniarki. "Dobrze z przyjemnością" - odpowiada Piaseczny. "To proszę sobie siadać" - słyszy. Czekając Piaseczny pokazuje kartę szczepienia preparatem Pfizera Comirnaty. Kieruje też kamerę na tackę z przygotowanymi strzykawkami. Rozmawia chwilę z pielęgniarkami. Po kilku minutach do pomieszczenia wchodzi nowa osoba, a Piaseczny nagrywa, jak stawia ona na stoliku obok tackę ze szczepionkami. Wtedy właśnie odbywa się dialog, który słyszymy w rozsyłanym w sieci filmie. Chwilę później pielęgniarka szczepi Piasecznego.

- Sam kręciłem ten filmik właśnie po to, żeby wszystko było jasne i przejrzyste - mówi Andrzej Piaseczny w rozmowie z Konkret24. Podkreśla, że od 28 czerwca, dnia szczepienia, całe nagranie jest na jego instagramowym profilu. Zapytaliśmy Piasecznego, czy wie, co było na poszczególnych tackach widocznych na filmie.

- Moim zdaniem to, co było obok, to po prostu nie był ten preparat, który powinienem dostać. Byłem szczepiony Pfizerem, a obok była szczepionka innego producenta - odpowiada piosenkarz. - W żaden sposób nie oznacza to, że dostałem coś specjalnego albo niespecjalnego - dodaje.

Andrzej Piaseczny podkreśla, że jak każdy chętny zapisał się i poszedł na szczepienie. - Jestem przekonany do całej sprawy i zależy mi na tym, żeby i moja rodzina, i moi najbliżsi byli zdrowi - mówi. - Na takie komentarze "ile ci zapłacili?" z uśmiechem zawsze odpowiadałem do tej pory, że nikt mi nie zapłacił, ale jakieś pieniądze chętnie przyjmę - żartuje. Film zamieścił w sieci, by pokazać wydarzenie ze swojego życia i wyrazić swoje osobiste przekonania.

Co było na tackach? Tego dnia szczepiono preparatami Pfizera i AstraZeneki

Krystyna Płukis, dyrektor Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim sprawującego nadzór nad punktem szczepień w domu kultury, gdzie przyjechał Andrzej Piaseczny, sugestie internautów o oszukiwaniu ludzi kwituje krótko: - To absolutna bzdura.- Proszę zauważyć, że te komentarze są bardzo niekonkretne, niech sobie każdy dośpiewa, co chce - zauważa dyrektor Płukis. - Rozumiem, że pan Piaseczny miałby coś dostać. Czyli niby co? Czy na świecie wyprodukowano coś nadzwyczajnego? - stwierdza. Informuje, że Piaseczny oficjalnie zarejestrował się na szczepienie i dostał szczepionkę "jak każdy chętny".Dyrektorka szpitala sprawdziła na naszą prośbę, że 28 czerwca w tym punkcie szczepień w Grodzisku podawano zarówno preparaty Pfizera, jak i AstraZeneki. - To były głównie drugie dawki. Jeśli pierwszą dawkę przyjął Pfizera, drugą też musiał dostać Pfizera - mówi Krystyna Płukis. Zapytana o różne tacki na stoliku, wyjaśniła, że przy szczepieniach przygotowywane są tzw. schematy. - Są przygotowywane tacki z preparatami gotowymi do zaszczepienia kolejnych grup. Pielęgniarka, która szczepi, dostaje na bieżąco gotowe tacki od drugiej pielęgniarki ze szczepionkami dla kolejnych grup. Tu nie można niczego pomylić - wyjaśnia.Rozsyłany przez internautów filmik Piasecznego z sugestywnymi komentarzami to kolejny fake news związany z punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Przypomnijmy, 25 lipca przed grodziskim punktem doszło do szarpaniny wywołanej przez antyszczepionkowców. Grupa osób próbowała wejść siłą do budynku i wszczęła awanturę.Kilka dni później w internecie rozpowszechniano tezę, że w Grodzisku Mazowieckim doszło do prowokacji, która "służy narracji propagandowej rządu". Jako dowód internauci pokazywali zdjęcia, na których jest rzekomo ta sama kobieta, która szczepiła ministra zdrowia - a potem odbierała od niego w Grodzisku nagrodę. W Konkret24 opisaliśmy, że nie była to ta sama kobieta, a teoria internautów była fałszywa.

26.07.2021 | Antyszczepionkowcy chcieli wtargnąć do punktu szczepień. Doszło do szarpaniny, interweniowała policja
26.07.2021 | Antyszczepionkowcy chcieli wtargnąć do punktu szczepień. Doszło do szarpaniny, interweniowała policjaFakty TVN

Autor: Krzysztof Jabłonowski / Źródło: Konkret24; tvn24.pl; zdjęcie: Marcin Bielecki/PAP/Twitter/Facebook

Pozostałe wiadomości

Patryk Jaki w radiowym wywiadzie bronił wydawania środków z Funduszu Sprawiedliwości, i partyjnych kolegów, którzy nim kierowali. Europoseł na różne sposoby próbował usprawiedliwić nieprawidłowości z tym związane: przedstawiał zagadnienia wycinkowo, bagatelizował rzeczywiste zarzuty, nazywał postępowania ministrów "sprawowaniem władzy publicznej". Wyjaśniamy manipulacyjne tezy, którymi się posłużył.

Patryk Jaki o Funduszu Sprawiedliwości. Manipulacje byłego wiceministra Ziobry

Patryk Jaki o Funduszu Sprawiedliwości. Manipulacje byłego wiceministra Ziobry

Źródło:
Konkret24

"Kolejna teoria spiskowa stała się faktem" - przestrzegają internauci, komentując popularny post, jakoby w Australii przyjęto ustawę powodującą wycofanie w tym kraju gotówki z obiegu. Obawy są jednak nieuzasadnione, bo informacja o Australii jest fake newsem, choć akurat w tym kraju gotówka staje się coraz mniej popularna.

Australia już podpisała ustawę i "wycofa gotówkę"? Nie o to chodzi

Australia już podpisała ustawę i "wycofa gotówkę"? Nie o to chodzi

Źródło:
Konkret24

Zeznając przed komisją w sprawie wyborów kopertowych, Jarosław Kaczyński spierał się z jej członkami, że kiedy on odwiedzał cmentarze na początku pandemii, to nie było zakazu wstępu na nie. "Ja byłem tego dnia na siedmiu cmentarzach" - mówił prezes PiS. Wyjaśniamy, jakie były wtedy przepisy.

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Źródło:
Konkret24

Według prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadana teraz przez premiera Donalda Tuska komisja do badania wpływów rosyjskich jest "taką", jaką stworzono specustawą za rządów Zjednoczonej Prawicy. Wyjaśniamy, dlaczego to porównanie jest nieuprawnione i wprowadza opinię publiczną w błąd.

Prezydent porównuje komisję do badania rosyjskich wpływów z tworem "lex Tusk". Manipuluje

Prezydent porównuje komisję do badania rosyjskich wpływów z tworem "lex Tusk". Manipuluje

Źródło:
Konkret24

Tysiące wyświetleń w polskiej sieci ma wideo będące rzekomo fragmentem ukraińskiego programu - widzimy na nim dziwnie zachowującego się dziennikarza. Filmik krąży też w zagranicznej sieci, komentowany jest w kilku językach. To przeróbka, a przekaz wskazuje na rosyjską propagandę.

Dziennikarz "zaczął wciągać krechę nosem"? Jak przerobiono ten kadr

Dziennikarz "zaczął wciągać krechę nosem"? Jak przerobiono ten kadr

Źródło:
Konkret24

Czy były minister obrony, teraz poseł PiS Antoni Macierewicz przeprosił premiera Donalda Tuska za swój wpis sprzed czterech lat? Według rozpowszechnianej w mediach społecznościowych informacji - tak. Ale to fake news.

Nie, Antoni Macierewicz wciąż nie przeprosił Donalda Tuska

Nie, Antoni Macierewicz wciąż nie przeprosił Donalda Tuska

Źródło:
Konkret24

Pseudoekologiczne, palą się całą dobę - twierdzą przeciwnicy samochodów elektrycznych. Auta te stały się tematem politycznych kampanii oraz antyunijnych i antyklimatycznych narracji. Prezes PiS Jarosław Kaczyński ironizował ostatnio, że elektryk "się bardzo ładnie pali, intensywnie". Ile jest prawdy, a ile fałszu w takich tezach? Wyjaśniamy.

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

"Palą się 24 godziny", "częściej niż spalinowe". Prawda i fałsz o samochodach elektrycznych

Źródło:
Konkret24

Krytyka Zielonego Ładu należy do głównych tematów kampanii Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkaniu z wyborcami Jarosław Kaczyński oświadczył, że Donald Tusk "w parę dni po chwili, kiedy został premierem", mógł na Radzie Europejskiej odrzucić Zielony Ład. Tylko że wówczas - w grudniu 2023 roku - Rada nie zajmowała się tym tematem. Poza tym Zielonego Ładu nie można po prostu "odrzucić" jedną decyzją. Wyjaśniamy.

Kaczyński: Tusk mógł "odrzucić Zielony Ład". Jedna wypowiedź, dwie nieprawdy

Kaczyński: Tusk mógł "odrzucić Zielony Ład". Jedna wypowiedź, dwie nieprawdy

Źródło:
Konkret24

"Nielegalny uzurpator", "dyktator" - tak od kilku tygodni nazywany jest Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych. Ukraiński przywódca rzekomo "zakazał wyborów" i "nie jest już prezydentem". Ta narracja ma zrodzić pytanie, kto teraz będzie prezydentem Ukrainy. Jednak cały ten dezinformacyjny przekaz jest spójny ze stanowiskiem Kremla. Wyjaśniamy, co w nim pominięto.

Zełenski "uzurpatorem", bo zakończył kadencję? To rosyjska dezinformacja

Zełenski "uzurpatorem", bo zakończył kadencję? To rosyjska dezinformacja

Źródło:
Konkret24

Politycy PiS wykorzystują zarządzenie prezydenta Warszawy, dotyczące między innymi symboli religijnych w urzędzie miasta, do szerzenia partyjnego przekazu o "piłowaniu katolików". Tylko że bazą do tej frazy jest zmanipulowana przez nich wypowiedź polityka PO Sławomira Nitrasa. Dotyczyła bowiem czego innego. Przypominamy.

"Piłowanie katolików". Partyjny przekaz na zmanipulowanym cytacie

"Piłowanie katolików". Partyjny przekaz na zmanipulowanym cytacie

Źródło:
Konkret24

Według polityków Prawa i Sprawiedliwości zarządzone przez prezydenta Warszawy w urzędzie miasta standardy równego traktowania - dotyczące między innymi symboli religijnych - są sprzeczne z wyrokiem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 2011 roku. Nie jest to prawdą. Wyjaśniamy, czego dotyczył ten wyrok.

Zakaz krzyży w urzędach "przeciwny orzecznictwu trybunałów europejskich"? Nieprawda

Zakaz krzyży w urzędach "przeciwny orzecznictwu trybunałów europejskich"? Nieprawda

Źródło:
Konkret24

Według Jarosława Kaczyńskiego już w 2018 roku Mateusz Morawiecki odniósł "pełne zwycięstwo" w sprawie paktu migracyjnego na jednym z unijnych szczytów. Teraz zaś "to zostało odrzucone", a obecny sprzeciw Polski i Donalda Tuska nic nie znaczy. Wyjaśniamy, co ustalono przed sześcioma lat i jaka była ranga tych ustaleń.

Kaczyński o "pełnym zwycięstwie" Morawieckiego w sprawie paktu migracyjnego. Sprawdzamy

Kaczyński o "pełnym zwycięstwie" Morawieckiego w sprawie paktu migracyjnego. Sprawdzamy

Źródło:
Konkret24

"Jestem przeciwko robalom" - oświadczyła podczas wywiadu w radiu Beata Kempa. I utrzymywała, że w europarlamencie głosowała przeciwko unijnej strategii białkowej, czyli przeciwko "dodawaniu robaków do produktów spożywczych". Sprawdziliśmy. To nieprawda.

Beata Kempa: nie głosowałam "za dodawaniem robaków do produktów". Głosowała

Beata Kempa: nie głosowałam "za dodawaniem robaków do produktów". Głosowała

Źródło:
Konkret24

Miliony wyświetleń w mediach społecznościowych generują posty z informacją, jakoby niemiecka polityk AfD została skazana za udostępnienie statystyk dotyczących napaści na tle seksualnym popełnianych przez afgańskich imigrantów. Przekaz ten rozpowszechnia między innymi poseł Konfederacji. Ale to nieprawda. Wyrok niemieckiego sądu dotyczył czego innego.

Berkowicz: niemiecka polityk "skazana za opublikowanie statystyk" o imigrantach. Nie, za co innego

Berkowicz: niemiecka polityk "skazana za opublikowanie statystyk" o imigrantach. Nie, za co innego

Źródło:
Konkret24

Decyzja władz Warszawy o zakazie symboli religijnych w urzędzie miasta wzbudza kontrowersje, dyskusje w sieci, zarzuty ze strony polityków oraz reakcję Archidiecezji Warszawskiej. Ratusz oskarżono o dyskryminację i łamanie prawa - przede wszystkim konstytucji. Czy rozporządzenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego jest dyskryminujące i niezgodne z prawem? Prawnicy wyjaśniają.

"Dyskryminacja", "łamanie konstytucji"? Zakaz krzyży w urzędzie a polskie prawo

"Dyskryminacja", "łamanie konstytucji"? Zakaz krzyży w urzędzie a polskie prawo

Źródło:
Konkert24

Były minister sprawiedliwości Marcin Warchoł wypomniał obecnie rządzącym, że chcą oskładkować umowy o dzieło. Tymczasem oskładkowanie umów śmieciowych pojawiło się w Krajowym Planie Odbudowy przyjętym przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Oskładkowanie umów o dzieło. Warchoł krytykuje rząd, a to pomysł... PiS

Oskładkowanie umów o dzieło. Warchoł krytykuje rząd, a to pomysł... PiS

Źródło:
Konkret24

Były prezes TVP Jacek Kurski wykorzystał wywiad w Radiu Zet, by przedstawić swoją wizję telewizji publicznej za jego czasów. Mówił więc, że "była obiektywna", "pokazywała prawdę" i "spełniała najwyższe standardy dziennikarskiej rzetelności". Wyjaśniamy, dlaczego te frazy należy włożyć w cudzysłów. I jakie jeszcze nieprawdy wygłosił Kurski.

Kurski o "obiektywnej telewizji", "pokazywaniu prawdy" i "dziennikarskiej rzetelności". Przypomnijmy, jak było

Kurski o "obiektywnej telewizji", "pokazywaniu prawdy" i "dziennikarskiej rzetelności". Przypomnijmy, jak było

Źródło:
Konkret24

Poseł PiS i były minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, przy okazji krytyki premiera Donalda Tuska, określił Leszka Moczulskiego jako agenta SB. Trwający niemal 20 lat proces lidera Konfederacji Polski Niepodległej nie rozstrzygnął się na jego niekorzyść, zatem polityk opozycji szerzy nieprawdę.

Cieszyński o Leszku Moczulskim: "agent SB". To nieprawda

Cieszyński o Leszku Moczulskim: "agent SB". To nieprawda

Źródło:
Konkret24

Była premier Beata Szydło oświadczyła w nagranym wystąpieniu, że premier Donald Tusk "nie wie, co nadzoruje" i "opowiada głupoty o likwidacji oddziałów zamiejscowych ABW". Tylko że Tusk nie mówił o oddziałach zamiejscowych, a struktury ABW uszczupliła rzeczywiście Szydło, gdy kierowała rządem.

Szydło do Tuska: "opowiadasz pan głupoty". Wcale nie

Źródło:
Konkret24

Na Białorusi zachowywane są swobody obywatelskie. Łukaszenka działa na rzecz pokoju w Europie. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania pchają teraz Polskę do wojny - takie tezy wygłasza publicznie były polski sędzia Tomasz Szmydt, który poprosił o azyl na Białorusi. Tłumaczymy, jak te jego wystąpienia są zbieżne z prokremlowską propagandą i jaki jest ich cel.

Tomasz Szmydt w machinie propagandy Kremla. "Wielowektorowa operacja"

Tomasz Szmydt w machinie propagandy Kremla. "Wielowektorowa operacja"

Źródło:
Konkret24

"Dziękujemy panie premierze Donaldzie Tusku za najdroższy prąd w Europie!" - piszą internauci w mediach społecznościowych. Reagują w ten sposób na opublikowaną mapę z hurtowymi cenami prądu. Widać na niej, że Polska ma najwyższą cenę energii elektrycznej. Wyjaśniamy, dlaczego nie należy wykorzystywać tej mapy w przekazach o cenach prądu i na czym polega manipulacja z nią związana.

Polska ma "najdroższy prąd w Europie". Co pokazuje ta mapa?

Polska ma "najdroższy prąd w Europie". Co pokazuje ta mapa?

Źródło:
Konkret24

"Co miał na myśli?", "co to za wojska?", "to chyba kamikadze" - zastanawiają się internauci, komentując w mediach społecznościowych wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Siedlcach. Porównał tam kandydujących do Parlamentu Europejskiego polityków Adama Bielana i Jacka Kurskiego do "żołnierzy wojsk jednorazowego przeznaczenia". Sprawdziliśmy, co to znaczy. Wyjaśnienia są różne, jedno dotyczy "źle zaplanowanej przez dowodzącego operacji".

Kaczyński o Bielanie i Kurskim: "wojska jednorazowego przeznaczenia". A co to jest?

Kaczyński o Bielanie i Kurskim: "wojska jednorazowego przeznaczenia". A co to jest?

Źródło:
Konkret24

"Zrezygnowali z członkostwa?" - pytają zdumieni internauci, komentując popularne w sieci nagranie, na którym widać, jak ambasador Izraela przy ONZ niszczy jakieś dokumenty. Zdaniem komentujących ambasador włożył do niszczarki swój identyfikator i kartę do głosowania na forum ONZ. Ale to nieprawda.

"Wstydźcie się!" Co ambasador Izraela włożył do niszczarki?

"Wstydźcie się!" Co ambasador Izraela włożył do niszczarki?

Źródło:
Konkret24

Pokryci tatuażami, prawie nadzy, z włosami w nieładzie i mocnym makijażem pozują na ściance z logo Eurowizji - takie zdjęcie rzekomych uczestników tegorocznego konkursu rozpowszechniają internauci. Piszą o "zatraceniu człowieczeństwa w UE" i "antykulturze". Fotografię jako prawdziwą pokazali też kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego. Tylko że to fake news.

"Antykultura" na Eurowizji? Takiego zespołu nie było

"Antykultura" na Eurowizji? Takiego zespołu nie było

Źródło:
Konkret24

Najwyższe łączne dochody w ubiegłym roku wśród nowych wojewodów wykazał wojewoda lubelski, a największe oszczędności - wojewoda opolska. Co jeszcze zapisali w oświadczeniach majątkowych? Sprawdzamy.

Majątki wojewodów. Który zarobił najwięcej, kto najwięcej zaoszczędził

Majątki wojewodów. Który zarobił najwięcej, kto najwięcej zaoszczędził

Źródło:
Konkret24

Powietrze w paczkach chipsów zostało zakazane przez Unię Europejską - ogłosili internauci w mediach społecznościowych. Rzekomym źródłem ma być unijne rozporządzenie, w którym nie znajdziemy takiego zakazu. Wyjaśniamy.

"Unia Europejska zakazała powietrza w opakowaniach chipsów". Co nie zgadza się w tym przekazie

"Unia Europejska zakazała powietrza w opakowaniach chipsów". Co nie zgadza się w tym przekazie

Źródło:
Konkret24

Pytania internautów, w tym posłanki PiS, wzbudził widok radiowozu polsko-niemieckiego patrolu policji. Niektórzy łączyli jego obecność z piątkowym protestem rolników. To nie był patrol - wyjaśnia policja i tłumaczy, dlaczego pojazd znalazł się w Warszawie.

Polsko-niemiecki patrol w Warszawie. "Czy to początek niemieckiej jurysdykcji w stolicy?" Nie

Polsko-niemiecki patrol w Warszawie. "Czy to początek niemieckiej jurysdykcji w stolicy?" Nie

Źródło:
Konkret24