Nagranie rzekomo pokazujące brytyjsko-amerykańską parę książęcą wywołuje konsternację internautów. Powiększone głowy i nieruchome twarze sprawiają, że wyglądają nienaturalnie. Sprawdzamy, o co chodzi w tej historii.
Rzekoma wypowiedź George'a Orwella sugerująca, że środki masowego przekazu manipulują odbiorcami, w czasach wojny znowu krąży w polskim internecie. Jednak pisarz nie ma nic wspólnego z przypisywanym mu cytatem.
Kolorowe i bardzo dokładne zdjęcie ma przedstawiać przekrój przez ludzką komórkę. Kolejny raz krąży w sieci, tę "tajemnicę życia" podziwiają teraz Polacy. To jednak nie jest fotografia, nie przedstawia też komórki człowieka.
"Co tu się odpatodeweloperowało?" - pyta użytkowniczka Twittera, pokazując zdjęcie budynku z dosyć nietypowo umieszczonymi balkonami. Internauci nie dowierzają, że fotografia jest prawdziwa. Poszukaliśmy odpowiedzi.
W sieci jest popularne zestawienie dwóch zdjęć pokazujących Łódź dawniej i dziś. Według jednego z przekazów, starsze zdjęcie zrobiono w 1980 roku. To nieprawda.
Fotografia szerokiej autostrady, z 20 pasami w każdą stronę, znowu krąży w polskich mediach społecznościowych. Internauci twierdzą, że to fragment jednej z dróg w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Ale to nieprawda.
Bożonarodzeniowy hit "Last Christmas" dopiero w styczniu tego roku - 36 lat od powstania - zdobył pierwsze miejsce na brytyjskiej liście singlowych przebojów. Tylko czy to jest piosenka o Bożym Narodzeniu? Są inne teorie.