Znamy składy sędziowskie Sądu Najwyższego, które rozpatrzą protesty wyborcze KO, Konfederacji i PSL

wybory-3.jpgtvn24

Konkret24 otrzymał informacje, którzy sędziowie Sądu Najwyższego będą orzekać w sprawie protestów złożonych przez komitety wyborcze. Te Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego dotyczą wyborów do Senatu. Konfederacja złożyła protesty dotyczące wyborów do Sejmu.

Konkret24 poinformował o składach sędziowskich Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego, którym przydzielono rozpoznanie sześciu protestów wyborczych zgłoszonych przez Pełnomocnika Wyborczego Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

Protesty dotyczą Senatu i Sejmu

Biuro prasowe Sądu Najwyższego przekazało redakcji Konkret24 także informacje o składach sędziowskich, które zbadają pozostałe dziesięć protestów złożonych przez Komitety Wyborcze Koalicja Obywatelska (trzy protesty), Konfederacja Wolność i Niepodległość (pięć protestów) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (jeden protest).

Protesty KW Koalicja Obywatelska

I NSW 133/19 (Senat, protest dotyczy okręgu nr 2)

Sprawa została przydzielona SSN Grzegorzowi Żmijowi

Skład orzekający: SSN Krzysztof Wiak (przew.), SSN Jacek Widło, SSN Grzegorz Żmij

W przypadku protestu dotyczącego okręgu nr 2 pełnomocnik KW Koalicji Obywatelskiej wskazał we wniosku, że wybory w tym okręgu "należy uznać za nieważne, z tego powodu, że odbyły się przy użyciu kart nieważnych".

Jak czytamy, wszystkie karty do głosowania wydane wyborcom "przy nazwisku kandydata Komitetu Wyborczego Polska Lewica zwierały symbol graficzny Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który to komitet w okręgu wyborczym numer 2 nie wystawiał swojego kandydata z uwagi na zawarcie przez największe partie opozycyjne tzw. paktu senackiego".

I NSW 142/19 (Senat, protest dotyczy okręgu nr 26)

Sprawa została przydzielona SSN Januszowi Niczyporukowi

Skład orzekający: SSN Janusz Niczyporuk (przew.), SSN Marcin Łochowski, SSN Oktawian Nawrot

W okręgu numer 26 KW Koalicji Obywatelskiej wniósł o ponowne przeliczenie i poprawne zakwalifikowanie głosów nieważnych ("z uwagi na postawienie znaku 'X' na symbolu graficznym KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni przy nazwisku Krzysztofa Stefana Habury").

I NSW 143/19 (Senat, protest dotyczy okręgu nr 59)

Sprawa została przydzielona SSN Adamowi Redzikowi

Skład orzekający: SSN Mirosław Sadowski (przew.), SSN Adam Redzik, SSN Marek Siwek

KW Koalicja Obywatelska podniosła argument, że komitet Prawo i Sprawiedliwość bezprawnie, bo po upływie ustawowego terminu, zarejestrował tam nowego kandydata na senatora Marka Komorowskiego w miejsce zmarłego 30 września Kornela Morawieckiego.

Protest KW Polskie Stronnictwo Ludowe

I NSW 136/19 (Senat, protest dotyczy okręgu nr 59)

Sprawa została przydzielona SSN Pawłowi Czubikowi

Skład orzekający: SSN Dariusz Czajkowski (przew.), SSN Leszek Bosek, SSN Paweł Czubik

Protest PSL także dotyczy zarejestrowanie Marka Komorowskiego "po upływie ustawowego terminu".

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

Zdaniem komitetu doszło do "rażącego naruszenia prawa przez nadawcę publicznego Telewizja Polska SA", w postaci m.in. "celowego pominięcia wyniku sondażowego KW Konfederacja Wolność i Niepodległość", co zdaniem komitetu mogło mieć wpływ na wynik wyborczy Konfederacji. W okręgach, co do których Konfederacja składa protesty - jak w wskazuje w złożonych do SN dokumentach - komitetowi "w wielu zabrakło bardzo niewielu głosów do uzyskania mandatu".

I NSW 113/19 (Sejm, protest dotyczy okręgu nr 4)

Sprawa została przydzielona SSN Aleksandrowi Stępkowskiemu

Skład orzekający: SSN Krzysztof Wiak (przew.), SSN Aleksander Stępkowski, SSN Maria Szczepaniec

I NSW 137/19 (Sejm, protest dotyczy okręgu nr 5)

Sprawa została przydzielona SSN Markowi Dobrowolskiemu

Skład orzekający: SSN Marek Dobrowolski (przew.), SSN Tomasz Demendecki, SSN Paweł Księżak

I NSW 138/19 (Sejm, protest dotyczy okręgu nr 18)

Sprawa została przydzielona SSN Tomaszowi Demendeckiemu

Skład orzekający: SSN Marek Dobrowolski (przew.), SSN Tomasz Demendecki, SSN Paweł Księżak

I NSW 139/19 (Sejm, protest dotyczy okręgu nr 20)

Sprawa została przydzielona SSN Pawłowi Księżakowi

Skład orzekający: SSN Marek Dobrowolski (przew.), SSN Tomasz Demendecki, SSN Paweł Księżak

I NSW 140/19 (Sejm, protest dotyczy okręgu nr 36)

Sprawa została przydzielona SSN Marcinowi Łochowskiemu

Skład orzekający: SSN Janusz Niczyporuk (przew.), SSN Marcin Łochowski, SSN Oktawian Nawrot

Kim są sędziowie, którzy będą orzekać ws. tych protestów?

Część z sędziów Sądu Najwyższego przydzielonych do rozpatrzenia protestów wyborczych KW KO, Konfederacji i PSL rozpatrzy także protesty KW Prawo i Sprawiedliwość. O ich sylwetkach pisaliśmy wcześniej. Tu przedstawiamy pozostałych sędziów SN:

SSN Aleksander Stępkowski

Dr hab. nauk prawnych, profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Socjologii Prawa UW. Naukowo zajmuje się prawem porównawczym prywatnym i publicznym oraz myślą polityczną i prawną.

Stępkowski to jeden z dwóch sędziów Sądu Najwyższego związanych z Instytutem na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Był jednym z założycieli Centrum Prawnego Ordo Iuris i jego pierwszym prezesem.

W latach 2015-2016 pełnił funkcję wiceministra w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, był odpowiedzialny za kontakty z Komisją Wenecką.

SSN Maria Szczepaniec

Dr hab. nauk prawnych, profesor WPiA Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Katedrze Prawa Karnego. Specjalizuje się w prawie karnym, kryminologii i kryminalistyce. Jej badania naukowe dotyczą również ekonomicznego podejścia do przestępczości.

W latach 2013-2016 Rzeczniczka Dyscyplinarna ds. Nauczycieli Akademickich na UKSW.

Do 2018 adwokat i członkini Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie.

SSN Janusz Niczyporuk

Profesor nauk prawnych, od 2007 roku kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego UMCS. Specjalizuje się w prawie administracyjnym.

SSN Marcin Łochowski

Wieloletni rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Zanim został sędzią SN, orzekał w VII Wydziale Gospodarczym Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie.

SSN Oktawian Nawrot

Dr hab. nauk prawnych, profesor Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa WPiA Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo zajmuje się m.in. filozofią i teorią prawa, w tym logiką prawniczą.

Pracował w eksperckich zespołach przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W latach 2016-2018 członek Rady Narodowego Centrum Nauki.

SSN Mirosław Sadowski

Dr hab. nauk prawnych, radca prawny, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownik Pracowni Badań Praw Orientalnych UWr. Autor licznych publikacji naukowych, specjalizuje się w historii doktryn politycznych i prawnych.

SSN Adam Redzik

Dr hab. nauk prawa, profesor nadzwyczajny, pracownik Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Interesuje się historią prawa, historią nauki, filozofią i teorią prawa, prawem karnym, w tym prawem penitencjarnym.

Jeden współzałożycieli fundacji Instytut Allerhanda.

SSN Marek Siwek

Doktor nauk prawnych, specjalista z zakresu prawa karnego. Orzekał jako sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie, w 2017 r. powołany na sędziego Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Wykłada w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie.

SSN Dariusz Czajkowski

Były prokurator i sędzia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Jak podaje Rzeczpospolita, w latach 2012-2015 orzekał w Sądzie Najwyższym jako sędzia delegowany w Izbie Karnej. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

O sędzim Czajkowskim było głośno m.in. za sprawą ironicznego autodonosu - ogłosił publicznie, że przez roztargnienie schował w supermarkecie do torby dwie cebule o wartości 1 zł i 20 gr bez zapłacenia. Zażądał dla siebie najwyższego wymiaru kary w postaci usunięcia go z zawodu. Był to jego komentarz do hejtu przeciw sądowi dyscyplinarnemu za to, że nie wydalił z zawodu sędziego, który "przez roztargnienie" schował do portfela nie swoje 50 złotych, choć rzecznik dyscyplinarny uważał, że była to kradzież.

Jest zastępcą przewodniczącej wydziału Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

Wpłynęły 73 protesty wyborcze

Pięć Komitetów Wyborczych złożyło w sumie 16 protestów - pięć z nich odnosi się do wyborów do Sejmu (wszystkie zgłoszone przez KW Konfederacja Wolność i Niepodległość), 11 dotyczy wyborów do Senatu (zgłoszone przez pozostałe KW).

SN poinformował, że do 23 października do godz. 16:00 do sądu wpłynęły w sumie 73 protesty wyborcze.

Termin na wnoszenie protestów minął 22 października (protest wyborczy można wnieść do siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą w Dzienniku Ustaw). Część z nich spływa do SN pocztą (o ważności dokumentu decyduje data stempla pocztowego).

Autor: Gabriela Sieczkowska / Źródło: Konkret24, tvn24.pl Zdjęcie główne: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Najpierw za spłatę przez Polskę ukraińskich odsetek oberwało się premierowi Donaldowi Tuskowi. Potem tłumaczyć się z tego musiał były premier Mateusz Morawiecki. Zamieszanie - i jednocześnie akcję dezinformacyjną w internecie - wywołał jeden z posłów Konfederacji, ukrywając istotny szczegół w swoim przekazie.

"Polska spłaca ukraińskie odsetki". Poseł Konfederacji uderzył w Tuska, tłumaczy się Morawiecki

"Polska spłaca ukraińskie odsetki". Poseł Konfederacji uderzył w Tuska, tłumaczy się Morawiecki

Źródło:
TVN24+

Rząd przygotowuje rzekomo ustawę, dzięki której nielegalni migranci będą przejmować mieszkania komunalne - tak twierdzą politycy PiS. Ministerstwo rozwoju ocenia ten przekaz dosadnie: jako "oderwany od rzeczywistości", nastawiony na "wzbudzanie niepokoju Polaków".

Mieszkania komunalne "dla nielegalnych migrantów"? "Kompletna bzdura"

Mieszkania komunalne "dla nielegalnych migrantów"? "Kompletna bzdura"

Źródło:
Konkret24

Ukraiński rzekomo ma zostać wprowadzony jako drugi język obcy do szkół podstawowych. Miałby zastąpić hiszpański, niemiecki czy francuski. Byłby przedmiotem obowiązkowym. W dodatku stałby się częścią egzaminu ósmoklasisty.... Takie nieprawdziwe twierdzenia rozpowszechniają politycy i internauci. Przestrzegamy przed ich powielaniem, bo to fake newsy.

Ukraiński obowiązkowy? Zamiast niemieckiego czy francuskiego? Trzy nieprawdy

Ukraiński obowiązkowy? Zamiast niemieckiego czy francuskiego? Trzy nieprawdy

Źródło:
Konkret24

Z informacji Sądu Najwyższego przekazanych we wtorek po południu wynika, że wówczas zarejestrowano już ponad pięć tysięcy protestów wyborczych i wciąż były "worki do otwarcia". Politycy PO przekonują, że liczba protestów wskazuje na konieczność dokładnego sprawdzenia przebiegu głosowania. A europoseł PiS na to, że teraz "jest mniej protestów niż w poprzednich wyborach". Sprawdziliśmy.

Protesty wyborcze. Mniej czy więcej niż dawniej? Jeden rok się wybija

Protesty wyborcze. Mniej czy więcej niż dawniej? Jeden rok się wybija

Źródło:
Konkret24

"Obrzydliwe"; "hajs od sponsorów"; "sprzedaliście się" - tak internauci komentują wpis, który jakoby napisali organizatorzy Parady Równości. W poście mieli oni wyrazić swoją sympatię do deweloperów i zachęcać do ich wspierania. Ale jedna rzecz się nie zgadza.

Parada Równości przychylnie o deweloperach? To już nie ich konto

Parada Równości przychylnie o deweloperach? To już nie ich konto

Źródło:
Konkret24

Według europosłanki KO Marty Wcisło możemy się pochwalić najniższą inflacją w Europie. Ale według europosła PiS Michała Dworczyka Polska ma jeden z najgorszych wyników w UE. Kto ma rację? Dane pokazują, jak narracje polityków z dwóch obozów rozjeżdżają się z rzeczywistością.

Inflacja w Polsce. "Najniższa w Europie" czy jedna z najwyższych?

Inflacja w Polsce. "Najniższa w Europie" czy jedna z najwyższych?

Źródło:
Konkret24

Ataki Izraela na Iran oraz te odwetowe spowodowały, że w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań mających dokumentować ten konflikt. Są prawdziwym poligonem dla ludzkiej inteligencji - bo wiele z nich zostało wygenerowanych przez tę sztuczną. Która wygra w tej wojnie na fake newsy?

"Zestrzelony" F-35 czy "duży samolot"? Nasila się wojenna dezinformacja

"Zestrzelony" F-35 czy "duży samolot"? Nasila się wojenna dezinformacja

Źródło:
Konkret24

Europoseł Michał Szczerba przekonuje, że protest wyborczy sztabu Rafała Trzaskowskiego jest zasadny. Między innymi dlatego, że na ponad stu tysiącach kart do głosowania postawiono dwa znaki "x". Według Szczerby to "gigantyczna liczba".

"Gigantyczna liczba" kart z dwoma krzyżykami? Jak było wcześniej

"Gigantyczna liczba" kart z dwoma krzyżykami? Jak było wcześniej

Źródło:
Konkret24

Polska inwestuje w rozwój odnawialnych źródeł energii, a mimo to ceny prądu nie spadają. Ministra klimatu nie potrafiła podać powodów takiej sytuacji, dlatego zamiast niej zrobili to eksperci.

Mamy więcej energii z OZE, a cena prądu nie spada. Dlaczego?

Mamy więcej energii z OZE, a cena prądu nie spada. Dlaczego?

Źródło:
TVN24+

Trzy raporty wskazują na poważne problemy TikToka podczas kampanii prezydenckiej w Polsce: od stronniczości algorytmu, po niedostateczne oznaczanie wprowadzających w błąd treści. Prezentujemy kluczowe ustalenia, opinię eksperta oraz stanowisko samej platformy.

TikTok a wybory: trzy raporty o dezinformacji i wpływie na kampanię

TikTok a wybory: trzy raporty o dezinformacji i wpływie na kampanię

Źródło:
Konkret24

Cena prądu ma się jakoby zwiększyć aż o 100 zł miesięcznie - twierdzą niektórzy internauci. Zestawiają to z rzekomą podwyżką płacy minimalnej o 3,70 zł albo 4,70 zł. Ale żadna z tych kwot nie jest prawdziwa. Wyjaśniamy.

"Podwyżka cen prądu o 100 zł, podwyżka płacy minimalnej o 4,70 zł". Dwie nieprawdy

"Podwyżka cen prądu o 100 zł, podwyżka płacy minimalnej o 4,70 zł". Dwie nieprawdy

Źródło:
Konkret24

"Kalifat w Polsce Tuska"; "zaczyna się" - tak wzburzeni internauci komentują wideo rzekomo nakręcone w Łodzi. Widać na nim modlący się tłum muzułmanów. Mieli do Polski przyjechać w ramach paktu migracyjnego. To nieprawda.

"Beneficjenci paktu migracyjnego Tuska" w Łodzi? Nieprawda

"Beneficjenci paktu migracyjnego Tuska" w Łodzi? Nieprawda

Źródło:
Konkret24

"Komuna atakuje!"; "cyfrowy kaganiec"; "inwigilacja" - tak internauci komentują doniesienia o aplikacji opracowywanej przez Komisję Europejską. Według nich już od 1 lipca nie będzie można bez niej używać mediów społecznościowych. Podobnie podały też niektóre media, co tylko wzmogło chaos informacyjny. Wyjaśniamy więc.

Od lipca "weryfikacja wieku" na platformach obowiązkowa? Dezinformacja o aplikacji

Od lipca "weryfikacja wieku" na platformach obowiązkowa? Dezinformacja o aplikacji

Źródło:
Konkret24

Oburzenie w sieci. "To jest kpina i nieszanowanie wyborców"; "wyjątkowo szybkie orzekanie" - komentują internauci przekazywaną informację, jakoby posiedzenia izby Sądu Najwyższego rozstrzygającej protesty wyborcze miały trwać zaledwie minutę. Wyjaśniamy.

Sąd Najwyższy i plany posiedzeń. "Minuta na protest wyborczy"?

Sąd Najwyższy i plany posiedzeń. "Minuta na protest wyborczy"?

Źródło:
Konkret24

Przez ostatnie lata to Polska spośród krajów UE wydawała najwięcej pierwszych zezwoleń na pobyt dla cudzoziemców. Najnowsze dane Eurostatu - za 2024 rok - pokazują duży spadek takich pozwoleń wydanych przez nasz kraj. Było ich najmniej od dziesięciu lat. Widać też zmianę, jeśli chodzi o narodowość obcokrajowców, którzy je najczęściej otrzymywali.

Pozwolenia dla cudzoziemców na pobyt w Polsce. Znaczący spadek

Pozwolenia dla cudzoziemców na pobyt w Polsce. Znaczący spadek

Źródło:
Konkret24

Przed głosowaniem nad wotum zaufania dla rządu premier Donald Tusk wygłosił w Sejmie godzinne exposé. Sprawdziliśmy istotne tezy i dane z tego wystąpienia - nie wszystkie się potwierdzają, niekiedy brak kontekstu powodował, że premier wprowadzał w błąd.

Exposé Donalda Tuska. Nie wszystko się zgadza

Exposé Donalda Tuska. Nie wszystko się zgadza

Źródło:
Konkret24

Internauci prześcigają się w domysłach, dlaczego podczas drugiej tury przybyło ponad pół miliona wyborców. Pretekstem są nagrania sprzed głosowania i już po nim, gdy przewodniczący PKW podał znacząco różniące się liczby wyborców. Dla części komentujących to dowód na "skręcenie wyborów". Poprosiliśmy PKW o wyjaśnienia.

Zmiany liczby wyborców "w trakcie głosowania". Mamy wyjaśnienie PKW

Zmiany liczby wyborców "w trakcie głosowania". Mamy wyjaśnienie PKW

Źródło:
Konkret24

W środę, 11 czerwca, głosowanie nad wotum zaufania, które zdecyduje o przyszłości rządu Donalda Tuska. Niektórzy posłowie Koalicji Obywatelskiej chcieli pokazać, że krytykowany za opieszałość rząd ma sukcesy i opublikowali ich listę. Problem w tym, że zawiera ona liczne nieścisłości i nie wszystko, co na niej jest, to wyłączna zasługa obecnego rządu.

Oto "co rząd zrobił w tej kadencji"? Sprawdzamy

Oto "co rząd zrobił w tej kadencji"? Sprawdzamy

Źródło:
Konkret24

O "anomaliach wyborczych" i "cudach nad urną" dyskutują od kilku dni internauci, komentując różne publikowane w sieci "analizy przepływów" elektoratów między pierwszą a drugą turą wyborów prezydenckich. Przestrzegamy przed ich powielaniem, bo mają błędy metodologiczne. Specjalnie dla Konkret24 ekspert sporządził analizę fachową - na tyle, na ile pozwalają dostępne dane.

"Cuda przy urnach", "anomalie"? Co pokazują wyniki głosowania

"Cuda przy urnach", "anomalie"? Co pokazują wyniki głosowania

Źródło:
TVN24+

Były minister obrony przekonuje, że potencjał chętnych do armii "jest marnowany". Mariusz Błaszczak mówi już wręcz o "zapaści" wśród ochotników. Sprawdziliśmy. Dane Ministerstwa Obrony Narodowej nie potwierdzają żadnej z tych tez.

"Zapaść" wśród chętnych do armii? Mamy najnowsze dane

"Zapaść" wśród chętnych do armii? Mamy najnowsze dane

Źródło:
Konkret24

Przestrzegamy: w mediach społecznościowych rozpowszechniane jest pismo nakazujące zatrudniać Ukraińców jako tłumaczy w warszawskich komisariatach policji. Rzekomy dokument opublikował między innymi poseł Marek Jakubiak. To fałszywka. Sprawę dementują zarówno warszawski ratusz, jak też sama policja.

Warszawa "nakazuje komisariatom policji" zatrudniać Ukraińców? To fałszywka

Warszawa "nakazuje komisariatom policji" zatrudniać Ukraińców? To fałszywka

Źródło:
Konkret24

Dyskusja o aplikacji do sprawdzania numerów zaświadczeń o prawie do głosowania rozgrzała internet w dniu drugiej tury wyborów prezydenckich. Politycy PiS alarmowali, że korzystanie z niej przez członków komisji wyborczych pozwoli uniknąć sfałszowania wyborów. Cała ta akcja wygląda jednak na wyborczą dezinformację.

Aplikacja do "sprawdzania zaświadczeń". Wyborcza dezinformacja PiS

Aplikacja do "sprawdzania zaświadczeń". Wyborcza dezinformacja PiS

Źródło:
Konkret24

Rozpowszechniany w sieci przekaz głosi, jakoby Niemcy spowodowały, że Polska "nie została dopuszczona" do nowego europejskiego projektu rakietowego. Tłumaczymy: ani nas nie zablokowano, ani Niemcy nie podejmowały decyzji w tej sprawie.

Niemcy "zablokowały wejście Polski" do programu rakietowego? Dwa razy fałsz

Niemcy "zablokowały wejście Polski" do programu rakietowego? Dwa razy fałsz

Źródło:
Konkret24

Poseł PiS Dariusz Stefaniuk zamieścił wpis z rzekomą wypowiedzią szwedzkiej polityczki. Ta miała stwierdzić, że Polska i Węgry powinny zostać wykluczone z Unii Europejskiej, bo do niej nie pasują. Polityk manipuluje.

Ciemnoskóra szwedzka polityczka o wykluczeniu Polski z UE? Manipulacja posła PiS

Ciemnoskóra szwedzka polityczka o wykluczeniu Polski z UE? Manipulacja posła PiS

Źródło:
Konkret24

Przemysław Czarnek twierdzi, że Karol Nawrocki w obu turach wyborów prezydenckich miał duże poparcie wyborców i członków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Według niego oddali na kandydata PiS więcej głosów niż na kandydata KO. Jednak żadne dostępne ogólnopolskie sondaże tego nie potwierdzają. Mamy też reakcję samego PSL.

Czarnek: "większość PSL głosowała na Nawrockiego". Brak dowodów

Czarnek: "większość PSL głosowała na Nawrockiego". Brak dowodów

Źródło:
Konkret24

Miały być ważne ustawy w ramach "100 konkretów" obiecanych przez Koalicję Obywatelską, miało być ponad 100 ustaw deregulacyjnych "do końca maja". Jednak teraz przedstawiciel rządu przekonuje, że "liczby nie są takie ważne", a koalicjanci obiecują "wrzucić szósty bieg". Przeanalizowaliśmy, na jakim jechali dotychczas.

"Gdzie ta ustawa?" Co rząd zapowiadał, co już uchwalono, co wciąż czeka

"Gdzie ta ustawa?" Co rząd zapowiadał, co już uchwalono, co wciąż czeka

Źródło:
TVN24+