Polska

Czy Robert Biedroń zlikwidował w Słupsku transport publiczny dla niepełnosprawnych?

Słupska radna Anna Mrowińska (PiS) oskarżyła byłego prezydenta Słupska Roberta Biedronia o to, że "zlikwidował transport" dla niepełnosprawnych w mieście. Obecne władze przekonują, że dla większości niepełnosprawnych nic się nie zmieni i zachwalają nowoczesne autobusy, które są w stu procentach dostosowane do transportu takich osób.

Mowa nienawiści oczami prokuratorów i rzecznika praw obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar krytykuje postępowanie prokuratury w sprawach dotyczących mowy nienawiści i zapowiada wystąpienie do Prokuratora Generalnego z listą spraw tej kategorii, umorzonych przez prokuratury w całym kraju. Konkret24 poznał niektóre z nich.

Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla?

Polski internet i niektóre media we wtorkowy wieczór rozgrzała informacja o nominacji dla Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Póki co zostało wysłane zgłoszenie dotyczące współtwórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a do kandydatury do nagrody długa jeszcze droga.

Niezaczytani. O Polakach, książkach i alfabetyzmie

Reżyser teatralny Krzysztof Warlikowski w przemówieniu z okazji przyznania Europejskiej Nagrody Książkowej, której jury był przewodniczącym, wskazał na istniejące jego zdaniem powiązanie między nacjonalizacją życia politycznego a zanikaniem umiejętności czytania i spadkiem czytelnictwa. Jednak dane dotyczące Polski, którymi się posłużył dla zilustrowania owego zjawiska, były nieaktualne. Te zaktualizowane tylko w części zmieniły się na korzyść Polaków.

Jedna interpelacja przez prawie osiem lat

Martyna Wojciechowska, dziś dyrektor w NBP, przez siedem i pół roku była radną województwa mazowieckiego. Złożyła jedną interpelację, wspólnie z innymi radnymi. Na sesji głos zabrała tylko raz - podczas zaprzysiężenia.