Polska

Polska

Tanie mieszkania na wynajem – to jeden z programowych celów Lewicy. Ich budowę partia chce sfinansować ze środków Krajowego Planu Odbudowy, w którym, jak twierdzi posłanka partii, zapisano cel w postaci wybudowania 75 tys. lokali. Ani w KPO z 2021 roku, ani w najnowszym opisie tzw. kamieni milowych – takiego zapisu nie ma.

"Plac zabaw Alcatraz", "patodeweloperka", "wpuszczanie dzieci na taki wybieg to jak kara" - internauci nie przebierają w słowach, komentując opublikowane na Twitterze zdjęcia jednego z krakowskich placów zabaw. Właścicielka przedszkola: "To dowód na to, jak łatwo można zmanipulować internautów".

"Superwykształcony skoncentrowany na sobie informatyk" nie jest członkiem elity państwa polskiego – stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Wypowiedź wywołała sporo komentarzy. Sprawdziliśmy, jak premier mówił dotychczas o polskich informatykach i programistach. Postrzegał ich inaczej.

Nakładają sankcje na loty nad Polską, a pozwalają przelatywać rosyjskim samolotom - alarmują od dwóch miesięcy internauci w mediach społecznościowych. Sprawdziliśmy, ile razy od zamknięcia przestrzeni powietrznej Unii Europejskiej rosyjskie samoloty latały nad Polską. A także, czy Urząd Lotnictwa Cywilnego, Komisja Europejska bądź Eurocontrol sprawdzają, co to były za ładunki.