Najnowsze

Najnowsze

Trendy w dezinformacji 2021 roku. Jak przekroczono kolejne granice

Manipulacje na temat skutków szczepień na COVID-19, nieweryfikowalne tezy dotyczące przyszłości, akcje stowarzyszeń "niezależnych" naukowców i lekarzy - to niektóre trendy w dezinformacji 2021 roku. Szczególnie jednak niepokoi przekraczanie kolejnych granic etycznych w infodemii. Również Kreml przekraczał kolejne "czerwone linie".

Sylwestrowe obostrzenia w Polsce i innych krajach. Gdzie są większe restrykcje

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że sylwestrowe obostrzenia w Polsce w porównaniu z "rozwiązaniami międzynarodowymi to jest dosyć restrykcyjne rozwiązanie". Jak sprawdziliśmy, w niektórych krajach Europy sylwestrowe obostrzenia są jednak większe. Na przykład we Włoszech czy Niemczech kluby nocne są zamknięte.

Ślub w Boże Narodzenie: ta moda raczej już przemija

Wydawać by się mogło, że pandemia i obostrzenia zniechęcą młode pary do ślubu nawet w tak tradycyjnie popularnym okresie jak Boże Narodzenie - lecz dane z ubiegłego roku pokazują co innego. Jednak statystyki za dłuższy czas nie są pod tym względem dla Bożego Narodzenia optymistyczne.

Drugie Boże Narodzenie w pandemii: zakażeń więcej, a obostrzeń mniej

Więcej niż przed rokiem pacjentów z COVID-19 w szpitalach, ponad dwa razy więcej Polaków w kwarantannie, o 75 procent wyższa siedmiodniowa średnia liczba zakażeń - tegoroczne Boże Narodzenie będzie drugim spędzonym w pandemii, w dodatku sytuacja epidemiczna jest gorsza. Natomiast obostrzeń wprowadzono dużo mniej niż przed Bożym Narodzeniem 2020.