Najnowsze

Najnowsze

Czwarta fala pandemii w Europie. Dlaczego w Polsce "poza kontrolą"?

Średnia tygodniowa liczba zakażeń na milion mieszkańców w wielu krajach Unii Europejskiej jest wyższa niż w Polsce. Jednak pod względem liczby wykonywanych testów na koronawirusa jesteśmy na ostatnim miejscu w Unii. Dlatego zdaniem ekspertów nie kontrolujemy już nowych zakażeń.

"To nagranie z jednego ze szwedzkich miast"? Nie, to scena z filmu

"Wspaniała, komunistyczna, europejska, 'uśmiechnięta' Szwecja" - napisał internauta, publikując na Twitterze wideo, na którym napastnicy ostrzeliwują sklep z broni maszynowej. Tylko że ta scena nie była prawdziwa. Kilka dni później pokazano ją w "Wiadomościach" TVP1 jako ilustrację materiału o przestępczości migrantów w Szwecji.

Wizyta na grobach w sąsiednim kraju? Zasady wjazdu dla Polaków

Nowe zasady wjazdu do Czech i Litwy wprowadzone ostatnio dla Polaków mogą niektórym pokrzyżować plany odwiedzenia tam grobów bliskich. Rosnąca liczba zakażeń w naszym kraju skłania sąsiadów do zwiększenia rygorów bezpieczeństwa. Sprawdziliśmy, na jakich warunkach Polacy mogą teraz przekraczać granice państw ościennych.

Posłanka PiS: "posła dotyka cena benzyny". Jednak posłowie nie zawsze płacą

Słowa posłanki PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, że wzrost cen benzyny odczuwają także posłowie, "bo przecież do tej Warszawy muszą się z różnych stron Polski dostać", wywołały dyskusję w internecie. Komentujący pisali, że posłowie podróżują po Polsce za darmo. Przypominamy, co w tym zakresie przysługuje parlamentarzystom.