Najnowsze

Najnowsze

"To jest dalszy krok likwidacji państwa polskiego" – w taki sposób poseł PiS Marek Suski odniósł się do wymogu utworzenia komitetu monitorującego, który ma nadzorować wydawanie unijnych pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Poseł twierdzi, że pierwszy raz słyszy o takiej instytucji. Jak sprawdziliśmy, pojęcie "komitet monitorujący" powinno być znane Markowi Suskiemu od co najmniej ośmiu lat.

Tanie mieszkania na wynajem – to jeden z programowych celów Lewicy. Ich budowę partia chce sfinansować ze środków Krajowego Planu Odbudowy, w którym, jak twierdzi posłanka partii, zapisano cel w postaci wybudowania 75 tys. lokali. Ani w KPO z 2021 roku, ani w najnowszym opisie tzw. kamieni milowych – takiego zapisu nie ma.

To nie premier, ale minister sprawiedliwości jest tym członkiem rządu, który w ubiegłym roku miał najwyższe dochody. Połowa ministrów żyje z kredytami na karku, prawie wszyscy oszczędzają w rodzimej walucie, tylko jeden członek rządu deklaruje, że nie ma żadnych oszczędności. Konkret24 przeanalizował najnowsze oświadczenia o stanie majątkowym członków rządu Mateusza Morawieckiego.

Nagranie, na którym widać młodych żołnierzy z Afryki maszerujących ulicą rosyjskiego miasta, rozchodzi się w sieci z komentarzami, że teraz "ciekawie będzie na froncie ukraińskim". Zdaniem internautów wojska te wzmocnią Rosję w walce w Ukrainie. Nie jest to prawdą - film jest sprzed kilku lat.

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego może pomóc w odblokowaniu unijnych funduszy dla Polski, ale nie rozwiąże naszego problemu praworządności. Oto jak za rządów Zjednoczonej Prawicy rozmontowano system wymiaru sprawiedliwości, co doprowadziło do drastycznego osłabienia jednego z filarów państwa demokratycznego.

"Plac zabaw Alcatraz", "patodeweloperka", "wpuszczanie dzieci na taki wybieg to jak kara" - internauci nie przebierają w słowach, komentując opublikowane na Twitterze zdjęcia jednego z krakowskich placów zabaw. Właścicielka przedszkola: "To dowód na to, jak łatwo można zmanipulować internautów".

"Superwykształcony skoncentrowany na sobie informatyk" nie jest członkiem elity państwa polskiego – stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Wypowiedź wywołała sporo komentarzy. Sprawdziliśmy, jak premier mówił dotychczas o polskich informatykach i programistach. Postrzegał ich inaczej.