Najnowsze

Najnowsze

Kwarantanna dla zaszczepionych? To film z tezami "lidera alternatywnych teorii"

Setki tysięcy wyświetleń w polskiej sieci ma nagranie, którego bohater przekazuje informacje, jakoby zaszczepieni na COVID-19 musieli zostać poddani kwarantannie i że są "niebezpieczni dla innych". Powtarza on tezy francuskiego doktora Christiana Perronne'a znanego z rozpowszechniania fake newsów na temat szczepień - i zarabiającego na tym. Na potwierdzenie jego tez nie ma żadnych dowodów.

Lista WHO "potwierdza, że szczepienie przeciw Covid jest niebezpieczne"? Nie. Wyjaśniamy

Krążąca w sieci lista niepożądanych odczynów poszczepiennych po różnych szczepionkach i lekach - którą rzekomo stworzyła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - podawana jest jako dowód na dużą szkodliwość preparatów przeciwko COVID-19. WHO zaprzecza, że taką listę przygotowała i ostrzega przed wyciąganiem wniosków z jej ogólnej bazy danych.

Obostrzenia a stan pandemii: Polska i inne kraje

Porównaliśmy, jakie obostrzenia wprowadzono w innych krajach, a jakie w Polsce oraz jak wypada nasz kraj pod względem sytuacji epidemicznej. Choć część restrykcji się pokrywa, różnica w poziomie zakażeń i zgonów z COVID-19 jest widoczna.

Zgony z COVID-19 wśród osób zaszczepionych. Pierwsze pełne dane dotyczące Polski

Wśród 50,7 tysiąca Polaków, którzy w tym roku zmarli na COVID-19, wszystkie osoby w pełni zaszczepione stanowiły do 7 grudnia jedynie 7,5 procent. Ich średnia wieku wynosi 77,8 roku. Prawie 95 procent zaszczepionych, którzy zmarli na COVID-19, miało powyżej 60 lat. Prezentujemy pierwsze pełne dane, które opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

Medycy, nauczyciele, służby mundurowe - ilu się zaszczepiło? Sprawdzamy

Po ogłoszeniu, że od marca pracownicy ochrony zdrowia, służb mundurowych i nauczyciele zostaną objęci obowiązkiem szczepień na COVID-19, padają pytania o to, jaki odsetek tych grup już jest zaszczepiony. Przedstawiamy dane dotyczące medyków - co do innych grup, są tylko dość ogólne szacunki.

Minister Maląg i "odkrywcze badanie" ministerstwa. Wiemy, ile kosztowało

Z badań zleconych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika między innymi, że młodzi Polacy do założenia rodziny potrzebują własnego mieszkania i stabilnej pracy. Internauci, dziennikarze, politycy pytają, ile to "przegenialne badanie", pokazujące "oczywistą oczywistość", kosztowało i kto zapłacił. Odpowiadamy.