Najnowsze

Najnowsze

Więcej zgonów w październiku, trend wzrostowy przyspiesza

Blisko pięć tysięcy więcej zgonów w Polsce w październiku w porównaniu z wrześniem potwierdza, że trend wzrostowy przyspieszył. Znacznie wzrósł udział zgonów z COVID-19 wśród wszystkich stwierdzonych - do tego przyczyniła się głównie sytuacja w województwach wschodnich.

Według danych "antyaborcyjna Polska była i jest najlepsza"? Wyjaśniamy

Wykres pokazujący liczbę zgonów kobiet w związku z ciążą, porodem i połogiem w przeliczeniu na urodzenia żywe w 31 krajach Europy wzbudził dyskusję w internecie. "Antyaborcyjna Polska jest najlepsza" - skomentował internauta. Tylko że te dane są stare, a ekspertki z Instytutu Matki i Dziecka tłumaczą, dlaczego w ogóle liczba takich zgonów jest w Polsce niedoszacowana.

Czwarta fala pandemii w Europie. Dlaczego w Polsce "poza kontrolą"?

Średnia tygodniowa liczba zakażeń na milion mieszkańców w wielu krajach Unii Europejskiej jest wyższa niż w Polsce. Jednak pod względem liczby wykonywanych testów na koronawirusa jesteśmy na ostatnim miejscu w Unii. Dlatego zdaniem ekspertów nie kontrolujemy już nowych zakażeń.

"To nagranie z jednego ze szwedzkich miast"? Nie, to scena z filmu

"Wspaniała, komunistyczna, europejska, 'uśmiechnięta' Szwecja" - napisał internauta, publikując na Twitterze wideo, na którym napastnicy ostrzeliwują sklep z broni maszynowej. Tylko że ta scena nie była prawdziwa. Kilka dni później pokazano ją w "Wiadomościach" TVP1 jako ilustrację materiału o przestępczości migrantów w Szwecji.