Najnowsze

Najnowsze

Polska i kraje bałtyckie "podżegaczami"? Co powiedział Emmanuel Macron

Francuski prezydent miał w niedawnym przemówieniu nazwać Polskę i inne kraje regionu "podżegaczami", ryzykującymi przedłużenie wojny. Taki przekaz rozpowszechnia na Twitterze tajemnicze konto @visegrad24. Podchwycili go prawicowi politycy i komentatorzy. Tłumaczymy, co mówił Emmanuel Macron.

"Wyrób weglopodobny"? Skąd problemy z węglem dla gospodarstw domowych

"Nieoczyszczona mieszanina", "wyrób węglopodobny", "na tonę węgla połowa to jest miał" - opinie o importowanym teraz węglu są alarmujące. Eksperci przyznają, że rodzaj sprowadzanego statkami surowca przyczyni się do "deficytu węgla dla indywidualnych odbiorców". Ostrożne szacunki mówią, że może zabraknąć 4-6 mln ton węgla.

Semeniuk: "Proszę mi pokazać, gdzie nie ma węgla". Pokazujemy

Wiceminister Olga Semeniuk nie wierzy, że w kraju nie można kupić węgla. "Proszę mi pokazać, gdzie nie ma węgla" - mówiła w telewizyjnym studiu do posła KO. Przykładowo pokazujemy więc, gdzie "nie ma węgla", "brakuje węgla", "trzeba się wpisać na listę", "węgla nie ma i nie będzie".

Jakubiak: Niemcy wycofują książki i filmy o Winnetou. Niezupełnie

"A co z tym Winnetou nie tak jest?" - brzmiało jedno z pytań internautów pod postem Marka Jakubiaka informującym, że w Niemczech wycofuje się książki i filmy o Winnetou. Lecz choć słynne opowieści o wodzu Apaczów budzą teraz kontrowersje, bohater Karola Maya nie zniknie z niemieckich bibliotek i ekranów.

Politycy Konfederacji szerzą fejk o wszczepianiu mikroczipów dzieciom

Światowe Forum Ekonomiczne miało stwierdzić, że wszczepianie mikroczipów dzieciom to racjonalny ruch - informują teksty na polskich stronach internetowych. Przekaz ten rozpowszechniają między innymi politycy Konfederacji. WEF ostrzega: to celowa manipulacja zbudowana na teoretycznych rozważaniach naukowych byłej prelegentki WEF.

Premier mówi o "naturalnych zmianach" w Odrze. Wyniki badań wskazują coś innego

Zdaniem Mateusza Morawieckiego katastrofa w Odrze jest "zdarzeniem o charakterze naturalnym" i nie było "wielkich zrzutów substancji chemicznych" do rzeki. Jednak wcześniej premier mówił co innego, a wyniki pierwszych badań pokazują już, że katastrofa w Odrze nie jest zjawiskiem naturalnym, lecz "problemem spowodowanym przez człowieka".