Najnowsze

Najnowsze

Wizyta na grobach w sąsiednim kraju? Zasady wjazdu dla Polaków

Nowe zasady wjazdu do Czech i Litwy wprowadzone ostatnio dla Polaków mogą niektórym pokrzyżować plany odwiedzenia tam grobów bliskich. Rosnąca liczba zakażeń w naszym kraju skłania sąsiadów do zwiększenia rygorów bezpieczeństwa. Sprawdziliśmy, na jakich warunkach Polacy mogą teraz przekraczać granice państw ościennych.

Posłanka PiS: "posła dotyka cena benzyny". Jednak posłowie nie zawsze płacą

Słowa posłanki PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, że wzrost cen benzyny odczuwają także posłowie, "bo przecież do tej Warszawy muszą się z różnych stron Polski dostać", wywołały dyskusję w internecie. Komentujący pisali, że posłowie podróżują po Polsce za darmo. Przypominamy, co w tym zakresie przysługuje parlamentarzystom.

W tym roku wprowadzono lub podniesiono 17 podatków? Sprawdzamy słowa posłanki PSL

Opłata od "małpek", podatek cukrowy, opłata mocowa, podatek handlowy... - posłanka Urszula Pasławska stwierdziła, że od stycznia tego roku wprowadzono lub podwyższono 17 podatków. Zapytana przez Konkret24, skorygowała tę liczbę do 15. Jak sprawdziliśmy, nie w każdym przypadku ma rację. Znaleźliśmy ponadto inne opłaty, których stawki wzrosły w tym roku.

Papież całował ręce Rockefellera i Rothshilda? Nie, nie im

Papież Franciszek całuje ręce Rockefellera, Kissingera i Rothschilda - wideo z taką informacją publikowane jest na YouTubie, TikToku, Facebooku, Twitterze. W komentarzach są nawiązania do teorii spiskowych o tym, "kto rządzi światem" i do tezy o plandemii. Tylko że na filmie nie ma żadnego z trzech wymienionych panów.

UE jest apodyktyczna tylko wobec "krajów głównie ze wschodniej Europy"? Sprawdziliśmy

Unia Europejska nie traktuje wszystkich państw jednakowo, jest "apodyktyczna wobec tylko niektórych krajów, głównie ze Wschodniej Europy" - uważa europoseł PiS Ryszard Legutko. Przeanalizowaliśmy liczbę wezwań Komisji Europejskiej do zaprzestania naruszeń unijnego prawa oraz liczbę spraw o naruszenie unijnego prawa zgłoszone do TSUE - wnioski nie potwierdzają tezy europosła.

"Berlin chce uczyć Polskę praworządności?" Ten film nie pokazuje, że niemieccy policjanci pobili 10-letnią dziewczynkę

"Niemcy mają czelność pouczać Polaków w PE" - brzmiał jeden z komentarzy do popularnego teraz w sieci filmu, na którym ma być widać 10-letnią dziewczynkę pobitą do nieprzytomności przez niemieckich policjantów. Oburzeni internauci w komentarzach do nagrania nawiązują do debaty w Parlamencie Europejskim, podczas której niemieccy politycy krytykowali polski rząd. Sprawdziliśmy, co faktycznie pokazuje rozpowszechniany film.

Zakażeń przybywa, a testów nie. O czym to świadczy?

Mimo coraz większej liczby zakażeń COVID-19 od początku września w Polsce liczba testów na koronawirusa prawie nie rośnie. Rok temu, gdy przybywało wykrytych zakażeń, liczba testów też rosła. Konkret24 zapytał ekspertów, dlaczego tej jesieni jest inaczej i czy należy się niepokoić.